Spodek domem polskich siatkarzy. Dwa prestiżowe turnieje w Katowicach

1200px Katowice Spodek by night

Przyszły rok zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów siatkówki. W Katowicach odbędzie się turniej Ligi Narodów, a potem najważniejsze mecze mistrzostw Europy. Będzie się działo!

Katowicki Spodek mocno cierpi z powodu pandemii koronawirusa. Hala widowiskowo-sportowa nie może zarabiać na imprezach, bo te zostały odwołane albo odbywają się bez publiczności. Na szczęście 2021 rok zaczyna rysować się optymistycznie, bo Katowice już pozyskują organizację dużych imprez.

Narzekać nie będą fani siatkówki. Spodek aż dwa razy stanie się domem męskiej reprezentacji Polski. Już w sierpniu Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdził, że nasz kraj będzie współorganizatorem mistrzostw Europy, a właśnie w Katowicach zostaną rozegrane najważniejsze mecze.

Półfinały, mecz o 3. miejsce i wielki finał. Te etapy mistrzostw Europy będą zorganizowane w katowickim Spodku. Na to jednak trochę poczekamy, bo impreza zacznie się we wrześniu. Oby tylko polscy siatkarze dotarli do strefy medalowej.

Na pewno Biało-Czerwonych zobaczymy w maju. Polska będzie organizować dwa przyszłoroczne turnieje Ligi Narodów mężczyzn. W Katowicach podopieczni Vitala Heynena będą rywalizować ze Słowenią, Włochami i Serbami, a więc europejską czołówką. Turniej będzie się odbywać w dniach 14-16 maja.

"Katowice, to nasz wieloletni sojusznik, a katowicki Spodek nazwany mekką Polskiej Siatkówki był miejscem wydarzeń siatkarskich najwyższej rangi: mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Ligi Światowej. Niezmiennie służy też rozgrywkom klubowym PlusLigi. Przypomnijmy, że przed sześcioma laty arena w stolicy Górnego Śląska była cudownym miejscem zdobycia przez reprezentację Polski drugiego mistrzostwa świata w historii Polskiej Siatkówki" - zachwala PZPS na swojej stronie internetowej.

Jest duża szansa, że w polskiej drużynie zobaczymy największe gwiazdy. Liga Narodów będzie jednym z kluczowych etapów przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Mamy tylko nadzieję, że do tego czasu kibice będą już mogli wchodzić na trybuny, bo wtedy Spodek jak zawsze będzie aż kipiał od żywiołowego dopingu.

Fot. Wikimedia Commons/Jan Mehlich

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: