Społecznicy apelują do piłkarzy GKS-u Katowice. "Obniżcie swoje wynagrodzenia"

Football field 488387 1920

GKS Katowice cały czas czeka na decyzję ws. wznowienia rozgrywek II ligi. Sezon został wstrzymany, ale klub i tak musi wypłacać piłkarzom pełne pensje. Stowarzyszenie Bona Fides apeluje do zawodników, by zgodzili się na obniżkę.

Pandemia koronawirusa poważnie uderzyła w światowy futbol. Piłkarze wielu klubów wiedzą, że nadchodzi kryzys, zdecydowali się pomóc swoim pracodawcom, redukując zarobki na czas, gdy ligi są zawieszone. W Polsce jednak idzie to dość opornie.

W województwie śląskim są wyjątki. Na obniżki zdecydowali się m.in. zawodnicy Ruchu Chorzów, Polonii Bytom, czy GKS-u Jastrzębie. Jak sprawa wygląda w GKS-ie Katowice? Tutaj na razie nie zapadła żadna decyzja.

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides postanowiło wywrzeć presję na piłkarzach II-ligowca. Do klubu skierowano pismo, w którym społecznicy nawołują, by zawodnicy także obniżyli swoje wynagrodzenia.

"W tych szczególnych okolicznościach Stowarzyszenie występuję z niniejszą propozycją, aby śladem innych europejskich klubów piłkarskich (m.in. FC Barcelona), jak również polskiej Ekstraklasy S.A., (której Rada Nadzorcza podjęła w dn. 27 marca 2020 r. uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia zawodników) tymczasowo obniżyć wynagrodzenia zawodników klubu GKS Katowice. Podyktowane jest to z jednej strony dobrem Klubu, który wobec ograniczenia możliwości osiągania przychodów zmuszony jest zredukować również swoje koszty. Z drugiej zaś strony nie pozostaje bez znaczenia okoliczność, iż GKS GIEKSA KATOWICE S.A. jest spółką miejską oraz fakt szerokiego inwestowania w Klub publicznych środków przez miasto Katowice, których wydatkowanie w dzisiejszych czasach winno być dokonywane ze szczególną uważnością i podlegać nadzwyczajnej kontroli" - tłumaczy Bona Fides w swoim piśmie.

Apel skierowano do katowickiego klubu 30 marca. Minęło już kilka dni, ale GKS nadal nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: