Heading article

Rotator TOP - single

Sport

IEM Katowice 2021. Przed nami finały

Iem Katowice 2021

Oczy całego świata skierowane są w ostatnich dniach na zawody Intel Extreme Masters. Mimo zawirowań tegoroczną edycję IEM Katowice 2021 oglądają setki tysięcy widzów na całym świecie. Dzisiaj organizatorzy zdradzili szczegóły finałów.

Wszyscy niestety doświadczają na własnej skórze skutki pandemii koronawirusa – również fani Intel Extreme Masters, którzy tegoroczną edycję mogą oglądać tylko online. Organizatorzy musieli być elastyczni.

Dzięki elastyczności, jaką ma nasza organizacja oraz dobremu zaangażowaniu naszych partnerów, realizujemy zaplanowane imprezy. Nie rezygnujemy z nich, potrafimy przestawić się organizacyjnie do tego, żeby zostały one zrealizowane. Jak pokazuje zeszłoroczny IEM, pomimo zmian organizacyjnych, wyniki oglądalności są fantastyczne – mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska. – Nie ulega wątpliwości, że wolelibyśmy być w Spodku i mieć wielkie targi tuż obok, kolejki fanów i te emocje. Mam nadzieję, że w kolejnych latach się tego doczekamy – dodaje.

Ubiegłoroczna edycja, mimo zawirowań, osiągnęła rekordową oglądalność. W szczytowym momencie rozgrywki śledziło ponad 1 mln widzów. Łącznie widzowie obejrzeli ponad 1800 00 godzin transmisji w 22 językach. Był to pierwszy w historii turniej CS:GO, z poza rangi MAJOR, który osiągnął takie wyniki oglądalności.

Katowice stolicą e-sportu

Najważniejszym partnerem tego prestiżowego wydarzenia jest oczywiście miasto Katowice. Intel Extreme Masters gości u nas już 9 raz.

- Byliśmy pierwsi i jesteśmy pierwsi – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. – Pandemia temu nie przeszkodzi. Mamy wielką nadzieję, że ta wspaniała współpraca z organizatorami Intel Extreme Masters tutaj w Katowicach się będzie nadal rozwijała i nadal będziemy stolicą e-sportu. Dzięki temu wielkiemu wydarzeniu Katowice stały się rozpoznawalne na mapie Europy. To wielkie wydarzenie sportowe przyciąga do Katowic. Tłumy. W tym roku inaczej. Jeśli można powiedzieć, że za czymś tęsknimy, to za tą kolejką przed Spodkiem, która była i wielkimi emocjami, których tym razem nie braknie podczas tej edycji, chociaż wygląda inaczej – dodaje.

Niestety, w tym roku fani e-sportu nie mogli zjechać do Spodka. Zawody są transmitowane z katowickiego ESL Production Hub. Produkcja i transmisja wydarzenia jest realizowana przez studia w Katowicach i Kolonii. Mecze można oglądać online. Żeby były dostępne dla wszystkich, wykorzystano nowinki technologiczne, takie jak wirtualne studio, rozszerzona rzeczywistość czy kamery dla graczy. Dla fanów dodatkowo zostały przygotowane pokoje na Discordzie

Faza finałowa IEM Katowice 2021

Faza Finałowa Intel Extreme Master wyruszy w piątek od godz. 15.00. Przypomnijmy, że łączna ppula nagród CS:GO i Starcraft 2 wynosi 1 350 000 dolarów.

Zobacz więcej: |

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search