Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Gieksa w końcu zaskoczyła. Zwycięska seria dała fotel lidera

Gks

Pierwsza próba powrotu do Fortuna I ligi zakończyła się niepowodzeniem. Drugie podejście jednak może mieć szczęśliwe zakończenie. GKS Katowice w końcu zaczął grać tak, jak oczekują tego kibice i drużyna Rafała Góraka wskoczyła na pierwsze miejsce w II lidze.

Poprzedni sezon jest już tylko przykrym wspomnieniem. GKS Katowice do samego końca walczył powrót na drugi szczebel centralny, ale misja o nazwie "Fortuna I liga" zakończyła się niepowodzeniem. Tym razem działacze utrzymali nerwy na wodzy. Stanowisko zachował trener Rafał Górak, a w zespole dokonano kolejnych korekt.

Przed nowymi rozgrywkami kibice jak zawsze mieli wielkie oczekiwania, ale ostatnie niepowodzenia trochę je ostudziły. Pierwsze mecze wskazywały na to, że katowiczanie znowu nie są zespołem, który zdominuje II ligę i w wielkim stylu wywalczy awans. W pierwszych ośmiu meczach udało się zdobyć 14 punktów, co pozwalało zachować niewielką stratę do czołówki.

Punktem przełomowym okazała się porażka ze Skrą Częstochowa (0:1). Po tym spotkaniu Gieksa nagle odnalazła mentalność zwycięzcy i to pomimo męczącego maratonu meczowego. W ciągu miesiąca podopieczni Góraka rozegrali aż siedem spotkań i... wszystkie wygrali!

Błękitni Stargard (5:0), Garbarnia Kraków (2:1), KKS 1925 Kalisz (4:1), Śląsk II Wrocław (3:0), Wigry Suwałki (2:1), Motor Lublin (2:1) i w minioną środę Bytovia Bytów (2:1). Tak prezentuje się zwycięska seria klubu z Bukowej. Dzięki temu udało się dogonić lidera, a nawet go przegonić, bo ostatnie spotkanie Górnika Polkowice zostało odwołane i GKS wskoczył na fotel lidera z punktem przewagi.

Teoretycznie łatwiej się goni, niż ucieka, więc dopiero teraz katowickich piłkarzy czeka prawdziwy test. W dodatku grudniowi rywale będą z górnej części tabeli, bo GKS zmierzy się kolejno z piątą Chojniczanką Chojnice (6.12) i siódmą Stalą Rzeszów (13.12).

fot. Youtube/Gieksa TV

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search