Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Hokeiści uciekli znad przepaści! GKS Katowice awansował do półfinału play-off

GKS Katowice po pierwszych dwóch meczach z Podhalem Nowy Targ był bliski odpadnięcia z walki o mistrzostwo Polski. Wtedy jednak nastąpił zwrot wydarzeń, a odrabianie strat zakończyło się sukcesem.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego GKS Katowice w ćwierćfinale play-off trafił na niewygodnego rywala w postaci Podhala Nowy Targ. Rywal z małopolski pierwsze dwa spotkania rozgrywał we własnym lodowisku i wywalczył komplet zwycięstw (4:1 i 2:1).

"GieKSa" znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, bo do półfinału awans zapewniał sobie zespół, który jako pierwszy wygra cztery spotkania. Trzeba było zatem odrabiać straty. Mnóstwo emocji zobaczyliśmy w kolejnych dwóch starciach, które odbyły się w Spodku. Dwa razy była potrzebna dogrywka, a próbę nerwów dwukrotnie wygrali katowiczanie. Tym samym ćwierćfinałowa rywalizacja zaczęła się od nowa.

Podopieczni Piotra Sarnika w decydującym momencie wskoczyli na wyższe obroty. Najpierw wygrali na wyjeździe 5:1, a w środę przed własną publicznością zwyciężyli 2:1. Dzięki temu awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z GKS-em Tychy.

Tyszanie są w trochę lepszej sytuacji, bo Energę Toruń wyeliminowali w czterech meczach. Dzięki temu mieli więcej czasu na odpoczynek. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Tychach 12 i 13 marca. Rywal zespołu z Katowic walczy o trzecie z rzędu mistrzostwo Polski.

fot. Facebook/GKS Katowice hokej

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search