Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Hokej: ostatnia prosta przed fazą play-off. O co powalczy GKS Katowice?

Hok
Katowiccy hokeiści mają już tylko dwa mecze do końca sezonu zasadniczego. Potem przyjdzie czas na play-off. To od nich zależy, z kim rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski. Najważniejszy będzie piątkowy mecz z Podhalem Nowy Targ.

Dwa lata temu było wicemistrzostwo Polski, a poprzedni sezon skończył się brązowym medalem. Co osiągną w tym roku hokeiści GKS-u Katowice? Na razie rozgrywki Polskiej Hokej Ligi są tak wyrównane, że trudno wyrokować. Do zakończenia sezonu zasadniczego zostały dwie kolejki, które rozstrzygną, z jakiego miejsca "GieKSa" będzie startować w fazie play-off i od tego wiele zależy.

Podopieczni Piotra Sarnika obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli. Cały czas mają realne szanse, by ten etap rozgrywek ukończyć nawet na trzecim miejscu, bo do GKS-u Jastrzębie tracą zaledwie jeden punkt. Trzeba jednak również spoglądać za plecy, bo jedno potknięcie może się skończyć spadkiem na szóste miejsce.

Gdyby sprawdził się ten gorszy scenariusz, to katowiczanie w play-off zmierzy się z trzecią drużyną PHL, co może się skończyć szybkim odpadnięciem. Dlatego bardzo ważne jest, by wygrać dwa ostatnie spotkania, na co szanse są bardzo duże. Kluczowy będzie pojedynek zaplanowany na 14 lutego, kiedy to GKS zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. To właśnie ten przeciwnik jest w szósty tabeli i zrobi wszystko, by wygrać i przeskoczyć swojego rywala.

Na koniec sezonu zasadniczego (16 lutego) katowiccy hokeiści będą mieć spacerek. Czekają ich derby z ostatnim w tabeli Naprzodem Janów, który w tym sezonie zdobył zaledwie trzy punkty. Wszystko zatem wyjaśni się w Nowym Targu, a potem kibice już mogą odliczać czas do fazy play-off.

fot. Youtube/GKS Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search