Sport

II liga. Ekstraklasa Gieksie niestraszna. Mocny rywal pokonany (WIDEO)

Clipboard03

GKS Katowice w drugim zimowym sparingu pokazał się ze znacznie lepszej strony. Wicelider II ligi dość niespodziewanie pokonał Cracovię, która na co dzień występuje w PKO Ekstraklasie.

W miniony weekend GKS Katowice rozegrał pierwszy sparing w tym roku i nie zostawił po sobie najlepszego wrażenia. Remis z III-ligowym MKS-em Kluczbork sprawił, że trener Rafał Górak nie krył rozczarowania postawą swoich zawodników. Szansa na zmazanie plamy pojawiła się już w środę 20 stycznia.

Tym razem poprzeczka była zawieszona znacznie wyżej. Rywalem katowiczan była Cracovia, która na co dzień gra w PKO Ekstraklasie. Na boisku jednak nie było widać wyraźnej różnicy dwóch klas rozgrywkowych. W efekcie Gieksa wyszła na prowadzenie w 21. minucie. W polu karnym faulowany był Szymon Kiebzak, a z jedenastu metrów nie pomylił się Marcin Urynowicz.

W drugiej połowie "Pasy" zdołały wyrównać za sprawą Marcosa Alvareza. Wynik jednak zmienił się po czterech minutach. Przepiękną bramką popisał się Michał Gałecki, który oddał mocny strzał sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki. Dzięki temu GKS sprawił niespodziankę i wygrał w Krakowie 2:1.

- To była dla nas bardzo cenna lekcja. Wykonaliśmy dużo pracy w defensywie, która była bardzo trudna, bo jakość zawodników Cracovii jest bardzo wysoka. Wynik jest sprawą marginalną, ale każde zwycięstwo jednak buduje. Byliśmy zniesmaczeni i niezadowoleni po meczu z Kluczborkiem, a dzisiaj wynik mamy na plus. Najważniejsza jednak jest praca, wyciąganie wniosków i na bazie tego meczu chcemy być coraz lepsi - mówi w telewizji klubowej trener Górak.

Teraz piłkarzy GKS-u Katowice czeka zgrupowanie w Bielsku-Białej, które rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Wtedy też wicelider II ligi zmierzy się z beniaminkiem III ligi LKS-em Goczałkowice-Zdrój.