Rotator TOP - single

Sport

II liga. Gieksa zaczęła od remisu z III-ligowcem

Football 1274661 1920

Piłkarze GKS-u Katowice mają za sobą pierwszy sparing w 2021 roku. Podopieczni Rafała Góraka mogą czuć duży niedosyt po remisie 1:1 z MKS-em Kluczbork.

GKS Katowice zakończył pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej w II lidze. Po kilku dniach treningów przyszedł czas na sparing, a rywalem był MKS Kluczbork, który zajmuje miejsce w środku tabeli III ligi.

Pierwsza połowa zakończyła się niespodzianką, bo to niżej notowany rywal prowadził 1:0 po golu Filipa Latuska. Katowiczanie jednak pretensje mogli mieć tylko do siebie, bo choć przeważali i mieli okazje bramkowe, to nie potrafili ich zamienić na gola.

Po pięciu minutach drugiej połowy było już 1:1. Gola dla Gieksy strzelił Piotr Kurbiel, który jesienią nie strzelił żadnego gola w lidze. Niespełna kwadrans przed końcem II-ligowiec miał świetną okazję, aby strzelić drugiego gola. W polu karnym faulowany był Marcin Urynowicz, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Szymon Kiebzak. Strzał 23-latka jednak obronił bramkarz z Kluczborka.

Bramki już nie padły, więc sparing zakończył się wynikiem 1:1. W środę rywalem drużyny Rafała Góraka będzie ekstraklasowa Cracovia.

MKS Kluczbork - GKS Katowice 1:1 (1:0)
Bramki: Latusek (32) - Kurbiel (50).

GKS: Pierwsza połowa: Mrozek - Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Pavlas - Woźniak, Jaroszek, Kościelniak, Gałecki, Sanocki - Kozłowski. Druga połowa: Mrozek - Grychtolik, Jędrych, Broda, Pavlas, Kurbiel, Jaroszek, Błąd, Urynowicz, Kiebzak - Szwedzik. Zagrali także: Kukulski i Flak.