Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Katowiccy siatkarze nie dokończą sezonu. PlusLiga zakończona!

91134858 3432776843415909 7757398406221266944 O

Rozgrywki siatkarskiej PlusLigi zostały zakończone z powodu pandemii koronawirusa. Władze ligi postanowiły, że obecna tabela zostanie zachowana, ale nie będzie wyłoniony mistrz Polski. Które miejsce zajął GKS Katowice?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany we wszystkich dyscyplinach sportowych. Coraz więcej organizatorów rozgrywek decyduje się na całkowite zakończenie sezonów. Tak postąpiono m.in. w hokeju na lodzie, koszykówce, czy piłce ręcznej.

Coraz więcej wskazywało na to, że tą samą drogą podążą w siatkówce. Rzeczywiście, w środę wieczorem władze PlusLigi poinformowały, że siatkarze w tym sezonie już nie wrócą na parkiet.

Co w tej sytuacji z mistrzostwem Polski? Zdecydowano, że za ten sezon tytuł nie zostanie przyznany. Zostanie jednak zachowana obecna tabela, a trzy najlepsze drużyny zagrają w europejskich pucharach. Z kolei ostatnia traci prawo gry w najwyższej lidze w Polsce.

To nie grozi GKS-owi Katowice. Siatkarze ze stolicy Górnego Śląska ukończyli rozgrywki na szóstym miejscu. Teraz czeka nas kilkumiesięczna przerwa i pozostaje mieć nadzieję, że w tym czasie uda się zwalczyć koronawirusa.

Oficjalny komunikat PlusLigi ws. sezonu 2019/2020.

"W PlusLidze zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu - członka PlusLigi.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze".

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search