Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Katowickie piłkarki będą walczyć o mistrzostwo Polski. Eliminacje były formalnością

132047302 4403788789635272 6518002075379693402 O

Piłkarki GKS-u Katowice awansowały do turnieju finałowego turnieju młodzieżowych mistrzostw Polski U-16 w futsalu. Poznaliśmy już rywalki, z którymi przyjdzie walczyć naszym zawodniczkom w Proszowicach.

Pod koniec grudnia w katowickich Szopienicach rozegrano turniej kwalifikacyjny do młodzieżowych mistrzostw Polski U-16 w futsalu kobiet. Faworytkami zawodów były piłkarki GKS-u Katowice. Młode zawodniczki bez większych problemów sprostały oczekiwaniom.

Katowiczanki zaczęły od mocnego uderzenia w postaci zwycięstwa aż 17:0 z Piastunkami Gliwice. W drugim meczu również poszło gładko, bo Polonia Tychy została rozbita 0:6. Trzeci rywal, TS ROW Rybnik, był pierwszym, który pokonał bramkarkę GKS-u, ale drużyna z Katowic i tak zwyciężyła 6:2.

Losy awansu miały się rozstrzygnąć w ostatnim meczu turnieju. Katowiczanki były w komfortowej sytuacji, bo w meczu z GOL-em Częstochowa awans dawał nawet remis. Nikt jednak nie zamierzał kalkulować, więc zobaczyliśmy emocjonujące starcie, które zakończyło się wygraną GKS-u 2:1.

Wiadomo już, że turniej finałowy odbędzie się w dniach 5-7 lutego w Proszowicach (woj. małopolskie). Za nami losowanie grup, a piłkarki Gieksy trafiły do czwartej grupy. Rywalkami będą AZS UW Warszawa, Pogoń Tczew oraz AZS UAM Poznań. Łatwo więc nie będzie, ale trzymamy mocno kciuki za katowickie piłkarki w walce o młodzieżowe mistrzostwo Polski U-16 w futsalu.

fot. Facebook/Wielosekcyjna Akademia "Młoda Gieksa"

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search