Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Kolejna impreza w Spodku odwołana! MŚ hokeistek nie odbędą się przez koronawirus

Na przełomie marca i kwietnia w katowickim Spodku miały się odbyć mistrzostwa świata kobiet Dywizji 1B z udziałem reprezentacji Polski. Niestety, władze IIHF odwołały imprezę ze strachu przed koronawirusem.

Polskie hokeistki w ostatnich tygodniach spotykały się na zgrupowaniach, na których szlifowały formę na mistrzostwa świata kobiet Dywizji 1B. Turniej miał być dla nich wyjątkowy, bo miał się odbyć w katowickim Spodku. Niestety, impreza się nie odbędzie.

Wszystko przez koronawirus, który zbiera żniwo na całym świecie. Śmiertelna choroba cały czas się rozprzestrzenia, a obecnie najgorsza sytuacja jest m.in. we Włoszech i Chinach. Akurat reprezentacje tych krajów miały przyjechać do Katowic. Poza tym w MŚ miały zagrać Koreanki, Kazachki i Słowenki.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o odwołaniu turnieju z obawy o rozprzestrzenienie się koronawirusa. W połowie marca ma zapaść decyzja o nowym terminie mistrzostw.

Co ciekawe, w Katowicach pod koniec kwietnia odbędą się męskie mistrzostwa świata Dywizji 1B. Na razie jednak PZHL zapewnia, że turniej nie jest zagrożony i odbędzie się zgodnie z planem. W Spodku reprezentacja Polski będzie rywalizować z Serbią, Litwą, Estonią, Japonią oraz Ukrainą.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search