Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Naprzód Janów wyrzucony z ligi. CBA sprawdza hokejowy klub z Katowic

Hokeiści Naprzodu Janów oddali walkowerem dwa ostatnie mecze w sezonie zasadniczym PHL. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze CBA zapukali do domów działaczy.

Naprzód Janów na zakończenie sezonu zasadniczego w PHL mieli rozegrać mecze z Zagłębiem Sosnowiec i GKS-em Katowice. Spotkania jednak nie doszły do skutku. Katowicki klub oddał je walkowerem, bo władze rozgrywek zawiesiły ostatnią w tabeli drużynę.

"Zarząd PHL stwierdził, że Naprzód Janów nie uiścił II i III raty z tytułu opłaty licencyjnej za grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2019/2020. W związku z upływem terminów przewidzianych dla uiszczenia wskazanych rat w Harmonogramie Procedur Licencyjnych, przedstawiciele PHL wielokrotnie kontaktowali się z władzami klubu, uzyskując zapewnienia o niezwłocznym uregulowaniu należności, co nie nastąpiło. (...) Dodatkowo klub posiada zobowiązania wobec innych podmiotów podlegających pod PHL i PZHL" - czytamy w komunikacie organizatora rozgrywek.

Od dłuższego czasu wiadomo, że Naprzód wpadł w poważne problemy finansowe. Hokeiści od kilku miesięcy nie dostawali wypłat, a w dodatku stale narastały zaległości wobec innych podmiotów. Klub wprawdzie na początku roku otrzymał dotację z miasta w wysokości 400 tys. złotych, ale magistrat wstrzymał wypłatę środków.

Stało się tak, gdy władze miasta otrzymały informację, że katowickim klubem zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Portal hokej.net informuje, że na początku lutego funkcjonariusze tego organu ścigania zapukali do domów działaczy. Trwa bowiem śledztwo ws. złego wykorzystywania pieniędzy z dotacji miasta i już zabezpieczono stosowne dokumenty.

Naprzód Janów w taki sposób znika z hokejowej mapy Polski. Jest jednak nadzieja, że 100-letni klub niebawem się odrodzi. Na szczęście wcześniej kobieca sekcja Kojotki Naprzód Janów wzięła pod swoje skrzydła grupy młodzieżowe.

fot. Facebook/Naprzód Janów

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search