Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Oficjalny komunikat PZPN. GKS Katowice ma wznowić sezon

Football 3493024 1280

Na przełomie maja i czerwca planowane jest odmrażanie polskiej piłki nożnej. Wrócić ma PKO Ekstraklasa, ale PZPN poinformował, że takie same plany ma wobec I i II ligi. Jest zatem szansa, że piłkarze GKS-u Katowice będą walczyć o awans na boisku.

GKS Katowice w tym roku zdążył rozegrać dwa mecze ligowe i były one wielkim rozczarowaniem dla kibiców. Remis z Błękitnymi Stargard (2:2) i porażka z Olimpią Elbląg sprawiły, że pojawiły się wątpliwości, czy drużynę Rafała Góraka stać na to, by awansować do I ligi. Potem jednak ten problem zszedł na daleki plan.

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono wszystkie rozgrywki sportowe w Polsce. W niektórych dyscyplinach zakończono sezony, ale w piłce nożnej trwa walka, by wszystkie rozstrzygnięcia zapadły na boisku. Jest szansa, że tak rzeczywiście się stanie.

Władze Ekstraklasy oraz PZPN-u chcą, by rozgrywki ligowe wróciły pod koniec maja. Na razie od Ekstraklasy do II ligi. Z komunikatu polskiej federacji wynika, że "Gieksa" pierwszy mecz po przerwie rozegra najwcześniej 30 maja.

"Mecze Fortuna I ligi i II ligi zostaną wznowione w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku. Planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23-34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegać epidemia w naszym kraju. Liga wróci, jeżeli nie będzie drastycznego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Oczywiście pewne jest, że mecze będą odbywać się bez kibiców. Możliwe są także inne obostrzenia jak np. obowiązkowe testy dla zawodników. Szczegóły poznamy w późniejszym czasie.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search