Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Piłkarze GKS-u Katowice w końcu się doczekali. Jest zgoda na treningi

Gks

GKS Katowice po badaniach przesiewowych w całej drużynie otrzymał zgodę od PZPN na treningi grupowe. Tym samym przygotowania do wznowienia rozgrywek II ligi ruszyły pełną parą.

30 maja mają zostać wznowione rozgrywki PKO Ekstraklasy i nic nie wskazuje na to, by w tej kwestii coś się miało zmienić. PZPN jednak chce, by dokończono rywalizację w I i II lidze. Kluby uczestniczące w tych rozgrywkach także musiały dostosować się do surowych restrykcji.

Pierwszym etapem była izolacja i treningi w małych grupach. Potem piłkarze, trenerzy oraz osoby, które będą uczestniczyć meczach, musieli przejść testy przesiewowe. Miały one wykazać, czy w klubach nie ma osób, które mogą być zakażone koronawirusem.

GKS Katowice testy ma za sobą i na szczęście wszystko dobrze się skończyło. W efekcie PZPN wydał zgodę, by katowiczanie rozpoczęli treningi grupowe we wtorek 12 maja.

Trener Rafał Górak w końcu mógł przeprowadzić normalne zajęcia z całym zespołem. Jak to wyglądało w praktyce? Możecie zobaczyć w poniższym filmie, który opublikował klub.

Na razie nie ma oficjalnego terminu wznowienia rozgrywek II ligi. Jest plan, by pierwsze mecze odbyły się na początku czerwca. Na razie siedemnaście drużyn po testach przesiewowych otrzymało zgodę na treningi grupowe. W poczekalni jest tylko Skra Częstochowa.

fot. Facebook/GKS Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search