Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Piłkarze GKS-u Katowice wznowili treningi. Za kilka dni czekają ich testy (wideo)

Gks

Na razie w niewielkich grupkach, ale co najważniejsze w końcu na stadionie. Piłkarze GKS-u Katowice zaczynają przygotowania do wznowienia sezonu w II lidze. Niebawem okaże się, czy w drużynie jest ktoś zakażony.

GKS Katowice ma dużo szczęścia, bo gra w II lidze, która jest w planach PZPN-u na dokończenie sezonu. Pierwsze mecze odbędą się najwcześniej w czerwcu. Wcześniej jednak kluby muszą wykonać dużą pracę, by to doszło do skutku.

Od 4 maja stadiony piłkarskie są otwarte i można trenować w małych grupach. Katowiczanie korzystają z tej możliwości i we wtorek odbyli pierwszy trening w czasie pandemii koronawirusa. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i w grupach, które liczyły dwóch zawodników oraz jednego trenera.

Tak to będzie wyglądać w najbliższych dniach. Bardzo ważny będzie piątek. Wtedy wszyscy piłkarze, trenerzy oraz osoby, które mają uczestniczyć w lidze, przejdą testy na obecność przeciwciał. Wyniki dadzą odpowiedź, czy ktoś już był zakażony koronawirusem.

Później będzie możliwe organizowanie zajęć w większych grupach. Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Co ciekawe, przy okazji we wtorek wszyscy piłkarze podpisali porozumienia ws. obniżenia wynagrodzeń.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search