Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Piłkarze i piłkarki wrócili na boisko. Są pierwsze ruchy kadrowe

138957776 3599782596734321 5426705877688317011 O

Polska piłka powoli budzi się z zimowego snu. Na razie drużyny rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Do pracy wrócili piłkarze i piłkarki GKS-u Katowice. W zespole mężczyzn już doszło do kilku zmian kadrowych.

W poniedziałek 11 stycznia w seniorskich drużynach piłkarskich GKS-u Katowice wróciło życie. Na pierwszych zajęciach w 2021 roku spotkali się II-ligowi piłkarze, ale także piłkarki, które rywalizują w Ekstralidze. Teraz przed nimi długie i męczące tygodnie, w których trzeba wypracować formę na rundę wiosenną.

W drużynie wicelidera II ligi doszło już do kilku zmian. Treningów z Gieksą nie wznowili Radek Dejmek i Mateusz Kompanicki, którzy rozwiązali kontrakty i szukają nowych klubów. Z kolei wcześniej do Zagłębia Sosnowiec odszedł Szymon Frankowski.

Katowiczanie na razie sprowadzili tylko jednego piłkarza. To Patryk Kukulski, który ma zaledwie 16 lat. Bramkarz ostatnio występował w A-klasowej Concordii 1909 Piotrków Trybunalski. Z GKS-em podpisał 2,5-letni kontrakt i jest inwestycją w przyszłość.

Katowiczanie w planach mają aż dziewięć zimowych sparingów. Pierwszy już w sobotę 16 stycznia z MKS-em Kluczbork. Potem GKS będzie się mierzyć kolejno z: Cracovią (20.01), LKS-em Goczałkowice-Zdrój (24.01), Rekordem Bielsko-Biała (27.01), GKS-em Tychy (27.01), Polonią Bytom (30.01), Odrą Opole (6.02), Koroną Kielce (13.02) i Stalą Brzeg (20.02). II liga ma wystartować 27-28 lutego.

- Obyśmy nie chorowali, bo to jest najważniejsze i oby wszystko szło zgodnie z planem, bo w tych czasach to już będzie sukces. Mam nadzieję, że przepracujemy ten okres tak, jak zaplanowaliśmy - mówi trener Rafał Górak w rozmowie z klubową telewizją.

- Każdy był już trochę stęskniony za szatnią. Jest wesoło, ale teraz przed nami trochę wytężonej pracy. Wszystko jednak będzie robione z głową, więc trzeba zrobić wszystko, aby dobrze się przygotować - mówi z kolei Adrian Błąd.

Na boisko wróciły także piłkarki katowickiego klubu, które na co dzień grają w Ekstralidze. Po rundzie jesiennej podopieczne Witolda Zająca zajmują szóste miejsce.

- W tym tygodniu przejdziemy szereg badań i testów. Zaczniemy spokojnie zwiększać obciążenia w każdym tygodniu i mam nadzieję, że te pięć tygodni solidnej pracy przyniesie efekt w postaci zdobytych punktów w lidze - mówi Karolina Koch, która jest jednocześnie piłkarką i asystentką trenera.

Piłkarki GKS-u Katowice mają rozegrać pierwszą wiosenną kolejkę w weekend 6-7 marca. Wcześniej czeka je pięć sparingów w tym trzy z zagranicznymi rywalkami, o ile pozwolą na to obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W planie są mecze z Banikiem Ostrawa (24.01), Górnikiem Łęczna (30.01), Spartakiem Myjava lub MSK Żylina (6.01), ROW-em Rybnik (13.02) i Slovanem Bratysława (27.02).

fot. Facebook/GKS Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search