Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Piłkarze rozczarowali na całej linii. GKS Katowice tylko w barażach o I ligę

GKS Katowice Stadium, Poland (28539432592)

GKS Katowice w sobotę mógł świętować awans do I ligi. Klub z Bukowej jednak nie wykorzystał potknięcia Widzewa Łódź. W efekcie sezon został wydłużony, bo katowiczanie muszą grać w barażach, a patrząc na formę zespołu, to należy podchodzić do nich z dużym niepokojem.

Rok temu był spadek do II ligi, który dla wszystkich ludzi związanych z GKS-em Katowice był bardzo bolesnym ciosem. Wszyscy jednak wierzyli, że katowiczanie na trzecim poziomie rozgrywkowym spędzą tylko jeden sezon. Trener Rafał Górak miał poprowadzić drużynę do powrotu na zaplecze Ekstraklasy.

Głównym celem były dwa pierwsze miejsca, które gwarantują bezpośredni awans. Gieksa nawet w pewnym momencie była druga, ale grała bardzo nierówno i nie utrzymała tej pozycji. Miała jednak szczęście, że rywale także grali w kratkę. Wystarczyło tylko wykorzystać ich potknięcia, a szczególnie Widzewa Łódź, który grał bardzo słabo.

Tydzień temu katowiczanie mogli awansować na drugie miejsce, bo Widzew przegrał z Resovią (0:1). Co z tego, jak GKS także poległ w starciu ze Stalą Stalowa Wola (0:2). Dlatego kwestia bezpośredniego awansu miała się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce.

Łodzianie znowu przegrali, a tym razem ze Zniczem Pruszków (0:1). Wystarczyło, że podopieczni Rafała Góraka pokonają na własnym stadionie Resovię. Po pierwszej połowie było 1:1 i... takim wynikiem skończył się mecz.

Katowiczanie z tego powodu ukończyli rozgrywki na trzecim miejscu i sezon jeszcze się dla nich nie kończy. Drużyny z miejsc 3-6 będą teraz rozgrywać baraże, które wyłonią trzeciego beniaminka I ligi.

Gieksa w pierwszej rundzie zagra ze Stalą Rzeszów. Mecz odbędzie się 28 lipca o godzinie 20.15 na stadionie w Katowicach. Zwycięzca awansuje do finału. W czerwcu drużyna Góraka grała z tym rywalem na własnym stadionie i wówczas wygrała 3:2. Czy jednak z tego powodu można być optymistą? Forma GKS-u w ostatnich tygodniach na razie skłania ku temu, by nie obiecywać sobie zbyt wiele.

fot. Wikipedia/Piviso.com, licencja: CC0 1.0

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search