Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Starcie tytanów w Spodku - piękny gest niepokonanego Jonaka

Damian Jonak

6 kwietnia 2019 roku w katowickim spodku organizowana jest Gala MB Boxing Night: Ostatni Taniec. Jednym z pojedynków będzie walka niepokonanego Damiana Jonaka z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem. Polski pięściarz zdecydował się na wyjątkowy gest upamiętniania przodków.

Spodek bokserską areną

[caption id="attachment_867" align="aligncenter" width="1600"]Spodek w Katowicach (fot. Wikipedia)[/caption]

Najbardziej kultowa śląska hala sportowo-widowiskowa zamieni się 6 kwietnia w bokserską arenę. W najbliższą sobotę Spodek będzie gościł wydarzenie o nazwie MB Boxing Night. W ramach tego eventu odbędzie się 7 walk bokserskich, a główną z nich będzie starcie Roberta Parzęczewskiego i Dmitrija Czudinowa. Polski pięściarz wygrał 22 potyczki, a przegrał zaledwie jedną. Jego rosyjski rywal wygrał 21 pojedynków, 2 zremisował i przegrał 4. W naszym regionie największe emocje budzi jednak występ Damiana Jonaka.

Piękny gest Jonaka

Damian Jonak nazywany jest „niepokonany”, ponieważ na 42 stoczone przez siebie walki wygrał aż 41 z nich, a tylko jedną zremisował. Bokser miał zmierzyć się ze swoim brytyjskim rywalem już w grudniu, jednak tuż przed walką kość w jego prawej ręce uległa złamaniu. Jonak przeszedł operację i od początku roku wytrwale trenuje przed odsuniętym w czasie starciem. Do walki przygotowuje go Gus Curren, który trenował kiedyś Tomasza Adamka.

„Trzeba pamiętać o takich wydarzeniach. Chcę uczcić pamięć powstańców oraz górników. Mocno doceniam ich trud.”

– mówi przed walką Damian Jonak.

W tym tygodniu Jonak zapowiedział, że na ring wyjdzie w wyjątkowej koszulce. Niepokonany zamierza oddać hołd powstańcom walczącym w Powstaniach Śląskich i górnikom. Jak mówi sam Jonak: „Trzeba pamiętać o takich wydarzeniach. Chcę uczcić pamięć powstańców oraz górników. Mocno doceniam ich trud. Mój świętej pamięci ojciec Jerzy pracował na dole w kopalni Halemba. Pamiętam, jak przychodził nad ranem do domu wykończony po nocce.”

[embed]https://www.facebook.com/TobiszowskiGrzegorz/photos/a.148963658782869/848172645528630/?type=3&theater[/embed]
Taki post umieścił na swoim facebookowym fanpage Minister Tobiszowski.

Symboliczny gest sportowca odbił się w regionie szerokim echem. Na swojej stronie wspomniał o nim między innymi Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski, który podziękował Jonakowi za patriotyczną postawę.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search