Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Co z miejskim stadionem w Katowicach? Miasto podpisało porozumienie

Konfaaaaa

Jaki jest ciąg dalszy planowanego stadionu miejskiego w Katowicach? Władze podpisały wczoraj porozumienie z projektantem i oficjalnie oświadczyły, że długo wyczekiwany stadion zostanie w końcu wybudowany. Inwestycja ma pochłonąć miasto ponad 200 mln zł. Stadion ma pomieścić 15 tysięcy kibiców. 

Władze miasta oficjalnie poinformowały dzisiaj, że stadion miejski w Katowicach zostanie wybudowany. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy to budowa stadionu, hali oraz dwóch boisk treningowych. Jej koszt będzie wynosił ponad 186 mln zł netto, czyli 230 zł brutto. 

- Drugi etap to będzie realizacja kolejnych boisk treningowych, które na tę chwilę będą spełniane przez obiekt, który już istnieje, czyli stadion na Bukowej, obecny GKS. - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Reszta zostanie zrealizowana w kolejnym etapie i nie będzie wiązała się z koniecznością zamknięcia czy ograniczenia użytkowania obiektu, który już powstanie - dodaje. 

Dotychczasowy obiekt GKS-u przy ulicy Bukowej nie zostanie wyburzony. Ma pełnić rolę ośrodka szkoleniowego dla katowickiego klubu. Stadion będzie mieścić 15 tysięcy kibiców. Wraz z halą na około 3 tysiące miejsc ma tworzyć wspólny kompleks sportowy.

Projekt budowlany i dokumentację wykonawczą dla pierwszego etapu miasto otrzyma do 31 maja, a dla drugiego etapu do 30 czerwca.

- Otrzymaliśmy już kosztorys inwestorski zgodnie z porozumieniem do dnia 31 marca, będzie zawierał wszystkie zmiany, które omówiliśmy i przeanalizowaliśmy. Projekt dla pierwszego etapu mamy otrzymać do 31 maja. Dokumentację wykonawczą również w tym samym terminie. Potem zyskamy pozwolenia na budowę. Zakładam, że w przyszłym roku starujemy - mówi Bogumił Sobula, zastępca prezydenta. 

Marius Schlesiona prezes SRArchitekci zapewnia, że przedstawione terminy będą dotrzymane, a projekty dopasowane do porozumienia. 

- To jest dla nas duże wyzwanie - nie ukrywa Marius Schlesiona. - Cel, który sobie obraliśmy był bardzo wysoki. Przedstawione terminy będą dotrzymane, a stworzone projekty zostaną dopasowane według porozumienia, które zawarliśmy - zapewnia. 

Stadion Thumb Medium250 0
Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search