Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Tauron GKS Katowice podejmuje dzisiaj Węglokoks Kraj Polonię Bytom

Depositphotos 71908015 Stock Photo Hockey Stadium With Fans 1024x576

Mecz rozpoczyna się o 18.30 na Jantorze, niestety odbędzie się bez udziału publiczności. Zapowiada się łatwa przeprawa dla katowickich hokeistów, gdyż bytomska Polonia ostatnie punkty zdobyła 2 listopada wygrywając w karnych z MH Automatyką Gdańsk 4:3. W zupełnie innej sytuacji jest GKS, który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Powrócić na właściwe tory

Tauron GKS Katowice od początku sezonu zasadniczego upatrywany był jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwo Polski. Niestety porażka z JKH GKS w półfinale Pucharu Polski i ostatnie porażki z MH Automatyką Gdańsk oraz Energą Toruń nadszarpnęły wypracowaną przewagę punktową w tabeli. Dlatego mecz z Polonią Bytom wydaje się bardzo dobrym momentem na wysoką wygraną, odbudowanie morale i dalszą skuteczną obronę pierwszego miejsca w tabeli. Szczególnie, że dwie pierwsze tercje w Gdańsku nie zapowiadały wygranej drużyny z Pomorza. Do 45 minuty meczu GKS pewnie prowadził dwoma trafieniami. Potem bramki zdobywali już tylko gdańszczanie. Katem katowiczan okazał się Josef Vitek, który strzelił dwie bramki ustalając w 57 minucie wynik meczu na 4:2. Sktót meczu do zobaczenia na www.hokej.net MH Automatyka Gdańsk - Tauron GKS Katowice
Przed Patrykiem Wronką i całą drużyną trudne zadanie obronienia pierwszego miejsca w tabeli i przygotowania formy na play-off. Jak wielokrotnie pokazywały poprzednie sezonu pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym nie jest żadną gwarancją sukcesu na koniec sezonu. Warto jednak powalczyć o pierwsze miejsce, tak by w play-off móc mierzyć się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom w kryzysie

Po zdobyciu w sezonie 2016/2017 brązowego medalu Polskiej Hokej Ligii w Bytomiu pozostały już tylko wspomnienia. Od tamtego czasu widać bardzo wyraźny spadek poziomu sportowego zespołu. W tym roku z bytomskim klubem pożegnała się już większość wartościowych zawodników. Remedium na wszelkie problemy, szczególnie te finansowe miało być pozyskanie sponsora strategicznego. Po miesiącach zabiegów i starań udało się w końcu działaczom doprowadzić do podsiania umowy z Węglokoksem Kraj. Pierwszy raz w historii bytomski klub może pochwalić się sponsorem tej rangi. Niestety problemy poprzednich miesięcy spowodowały, że pojawienie się Węglokoksu nic nie dało. Nie wzrosła, ani forma sportowa, ani nie zwiększyły się możliwości finansowe.
Kolejnym problemem, który dotknął klub jest wyłączenie z użytkowania wysłużonej hali lodowiskowej. Decyzja ta spowodowana była opadami śniegu. Obiekt pieszczotliwie nazywany Stodołą od kilku lat, jest reanimowany by spełniał wymogi nadzoru budowlanego i nie zagrażał bezpieczeństwu zawodników i kibiców. Obietnice budowy nowego obiektu złożył wybrany w listopadzie ubiegłego roku Prezydent Bytomia. Warto dodać, że w przeszłości pełnił on funkcję prezesa bytomskich hokeistów. To informacja bardzo dobra dla bytomian, jednakże z informacji pochodzących a bytomskiego ratusza wynika, że władzy nie zależy na utrzymaniu pierwszego zespołu w ekstraklasie. Bytomski hokej chcą rozwijać poprzez szkolenie młodzieży i hokej kobiet. Brak pierwszego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej może stanowić duży problem. To zawsze pierwsza drużyna przyciąga kolejne pokolenia na lodowisko. Reasumując bytomski klub stoi na zakręcie i nie wiadomo co go za nim spotka.

Jak Dawid z Goliatem

Dzisiejszy pojedynek zapowiada się na łatwą przeprawę dla naszych hokeistów. Pogrążona w kryzysie Polonia stała się dostarczycielem punktów dla wszystkich zespołów PHL. GKS na pewno nie może zlekceważyć przeciwnika i powinien potraktować dzisiejszy mecz jako kolejny etap przygotowań do najważniejszej części sezonu. Miejmy nadzieję, że zawodnicy potraktują dzisiejszy mecz jako okazję do poprawienia własnych statystyk i padnie grad goli. Mecz ze względów bezpieczeństwa odbędzie się bez udziału kibiców.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search