Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Tour de Pologne 2020. Meta I etapu w Katowicach!

W Katowicach zakończy się I etap tegorocznego Tour de Pologne. Tutaj też będą dwie górskie premier i sprinterski finisz. Zapowiadają się wielkie emocje.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Tour de Pologne zyskało jeszcze większy prestiż. To będzie pierwsza impreza z cyklu World Tour po wznowieniu sezonu. Czołowi kolarze świata rozpoczną zmagania w Polsce już 5 sierpnia.

W środę 2 lipca poznaliśmy oficjalną trasę wyścigu. Tour de Pologne będzie mieć pięć, a nie jak zwykle siedem etapów. I etap rozpocznie się w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Kolarze pojadą w kierunku Piekar Śląskich, potem skierują się na Ogrodzieniec i przez Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie dojadą do Katowic.

"W Katowicach na kolarzy czekają trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie IV kategorii oraz sprinterski finisz przy Spodku" - informuje organizator. Meta będzie pod katowickim Spodkiem.

W drugim etapie uczestnicy wyruszą z Opola do Zabrza. Następne dni to etapy Wadowice-Bielsko-Biała, Bukovina Resort-Bukowina Tatrzańska, a finałem będzie etap z Zakopanego do Krakowa.

Jedną z największych gwiazd Tour de Pologne 2020 będzie Rafał Majka. Swój start zapowiedzieli już m.in. Pascal Ackermann, Tim Wellens, Dylan Groenewegen, czy Richard Carapaz. Wyścig będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polską.

fot. archiwum Tour de Pologne/Szymon Gruchalski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search