Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Tour de Pologne 2021. Nie będzie niebezpiecznego finiszu przy Spodku

Clipboard02

Tragiczny wypadek Fabio Jakobsena skłonił organizatorów Tour de Pologne do ważnej zmiany. W tym roku nie będzie słynnego finiszu przy alei Korfantego koło Spodka w Katowicach.

W ubiegłym roku na całym świecie było głośno o Katowicach za sprawą makabrycznego wypadku podczas Tour de Pologne. Dramat rozegrał się na finiszu. Dylan Groenewegen z premedytacją popchnął Fabio Jakobsena, który przy dużej prędkości wpadł w barierki. Holender cudem przeżył.

Wtedy spadła wielka krytyka na organizatorów słynnego wyścigu kolarskiego. Finisz 1. etapu tradycyjnie odbywał się koło katowickiego Spodka przy alei Wojciecha Korfantego i już wcześniej bywało tam niebezpiecznie.

W 2021 roku Tour de Pologne znowu zagości w Katowicach, ale zostanie zmieniona trasa. Potwierdził to dyrektor wyścigu Czesław Lang na antenie Polskiego Radia. Niebezpieczny finisz przejdzie do historii.

- Oczywiście, gdy będziemy robili finisz w Katowicach, to wybierzemy sobie inne miejsce, żeby już nie było takich emocji. Czy będzie meta, czy będzie start - jeszcze o tym rozmawiamy, ale będzie na pewno zmieniona - mówi Lang.

Na szczegóły etapu TdP w Katowicach musimy jeszcze poczekać. W tej chwili wiadomo, że słynny wyścig kolarski odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia. Uczestnicy będą rywalizować na trasach na Śląsku, w Małopolsce, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

A co dzisiaj słychać u Jakobsena? Holender ma za sobą wiele operacji. Na szczęście wraca do zdrowia, a niedawno nawet znowu zaczął jeździć na rowerze. Możliwe, że w przyszłości znowu go zobaczymy w zawodach.

fot. Youtube/TVP Sport

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search