Heading article

Rotator TOP - single

Sport

W Katowicach powstanie mural Jana Furtoka?

Furtok2

Kibice chcą uhonorować Jana Furtoka, który jest piłkarską legendą GKS-u Katowice. Najpierw jednak trzeba znaleźć dużą powierzchnię, na której zostanie wykonany efektowny mural.

Pod koniec 2019 roku na jednej z katowickich kamienic powstał wielki mural Jerzego Kukuczki. W ten sposób upamiętniono słynnego katowickiego alpinistę, który zmarł w trakcie jednej ze swoich wspinaczek. Niebawem może się pojawić kolejne tego typu dzieło.

Tym razem z inicjatywą wyszli kibice GKS-u Katowice, którzy chcą, by w mieście został wykonany mural Jana Furtoka. Najpierw jednak trzeba znaleźć miejsce, w którym mural zostanie wykonany legalnie.

W tę sprawę zaangażował się radny Krzysztof Pieczyński. Napisał on interpelację "w sprawie wskazania miejsca, celem wykonania muralu Jana Furtoka". Decyzję w tej sprawie ma podjąć prezydent miasta Marcin Krupa.

Powstał nawet projekt, który został dołączony do interpelacji. Poniżej możecie zobaczyć, jak miałby wyglądać mural np. na jednej z katowickich kamienic.

Furtok Thumb Medium250 0

Jan Furtok jest jedną z największych legend GKS-u Katowice. W Polsce grał tylko w tym klubie z kilkuletnią przerwą na występy w niemieckim Hamburgerze SV i Eintrachcie Frankfurt. W Bundeslidze nawet był wicekrólem strzelców. Napastnik ma także na koncie 36 meczów i 10 bramek w reprezentacji Polski.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search