Heading article

Rotator TOP - single

Sport

W planie budowa stadionu "GieKSy" oraz piknik przy Bukowej

Stadion1

Czy piłkarze niedługo zagrają na nowym stadionie? Już za parę dni przy Bukowej odbędzie się piknik "Młodej GieKSy".

Spore zmiany zaszły niedawno w "Starej Gieksie". Stery przy Bukowej objął Marek Szczerbowski i na pierwszej konferencji prasowej zapowiedział, że jego priorytetem jest budowa nowego stadionu. Nowy prezes był swego czasu radnym z ramienia SLD oraz kandydatem na prezydenta miasta w 2014 roku. Nie obca jest mu praca związana z obiektami sportowymi - przez 10 lat zarządzał Stadionem Śląskim w Chorzowie. Po dwóch tygodniach od objęcia władzy zorganizował spotkanie z mediami. Przez ten okres, jak sam stwierdził, spotykał się ze wszystkimi środowiskami związanymi z klubem, jak i innymi instytucjami lub osobami (np. radnymi). Na konferencji prasowej powiedział:

- Jestem pod wrażeniem determinacji władz miasta, co do terminu rozpoczęcia budowy. My jako klub chcemy aktywnie uczestniczyć nie w procesie budowlanym tylko w procesie opiniowania rozwiązań funkcjonalnych - wspomniał Marek Szczerbowski.

Stwierdził także, że GKS Katowice nie ma szans rozwoju, jeśli w perspektywie krótkookresowej, nie będzie rozpoczęta budowa nowej infrastruktury klubu. Prezes wybrał Grzegorza Górskiego na lidera zespołu związanego z opiniowaniem projektu stadionu. Swój wybór argumentował tym, że zna go długo i poznał jego zdolności podczas współpracy z nim. Marek Szczerbowski wspomniał także o doświadczeniu Górskiego, które pomoże mu pokierować zespołem.

Młode wilki

Podczas spotkania prezesa z kibicami, fani klubu wyszli z propozycją, aby na niedawny mecz z Legionovią zaprosić zorganizowane grupy zawodników oraz rodziców z Akademii "Młoda GieKSa". Wpisuje się to w plany Szczerbowskiego, aby zwiększyć frekwencję na meczach.

Dla rodzin z dziećmi 22 września przygotowano balony, watę cukrową oraz malowanie twarzy. Na pikniku nie zabraknie również popularnych dmuchańców. Wydarzenie jest okazją, aby poznać sekcje sportowe, które są prowadzone dla dzieci i młodzieży. W trakcie imprezy będzie możliwość zapisania się do Akademii. W "Młodej GieKSie" trenuje się tenis, siatkówkę oraz hokej. Oczywiście nie brakuje również sekcji piłki nożnej. Co ciekawe, ten sport mogą trenować nie tylko chłopcy, ponieważ organizacja prowadzi także grupy dla dziewczynek.

Run Forest, run

W tym samym dniu o 10:00 Rusza V Cross przy Bukowej. Jest to bieg o dystansie 6,4 km. Do 19 września do 18:00 wpisowe kosztuje 30 zł. W dniu zawodów, kwota ta będzie o 5 zł wyższa. Zysk z biegu zostanie przekazany Fundacji Sportowe Katowice oraz na rozwój "Młodej GieKSy".

Organizatorzy dali również możliwość wykazania się najmłodszym. O 12:00 rusza II Cross dla Bajtli. Udział w tym biegu mogą wziąć dzieci w wieku od 5. do 12. lat. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Więcej szczegółów oraz zapisy na V Cross przy Bukowej pod linkiem tutaj.

fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search