Heading article

Rotator TOP - single

Sport

Wielki sukces młodych piłkarzy GKS-u. Będą grać z najlepszymi w kraju

127236627 4323806174300201 4639785813314193279 O

Trampkarze starsi GKS-u Katowice wygrali I ligę wojewódzką, a to dało im prawo gry w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Katowiczanie byli lepsi w dwumeczu z wrocławskim klubem Olympic Junior.

Dostanie się do Centralnej Ligi Juniorów to dla każdego klubu bardzo duże wyzwanie. Drużyna musi przejść długą drogę, aby osiągnąć taki sukces i dlatego GKS Katowice ma powody do wielkiej dumy. Drużyna trampkarzy starszych na wiosnę będzie grać z krajową czołówką.

Katowiczanie najpierw musieli wygrać I ligę wojewódzką, co łatwe nie było, patrząc na nazwy rywali. Stadion Śląski Chorzów, GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała, czy Zagłębie Sosnowiec to piłkarskie akademie, które mają na koncie wiele sukcesów.

Podopieczni Łukasza Bagsika jednak kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Z czternastu meczów wygrali aż trzynaście, a potknęli się tylko raz, remisując z drugim w tabeli Stadionem Śląskim. Imponuje także bilans bramkowy, bo GKS strzelił 43 gole, a stracił... zaledwie trzy.

"Gieksa" w pełni zasłużyła na mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. To jednak był zaledwie pierwszy krok. Drugim był baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Przeciwnikiem był mistrz z Dolnego Śląska, czyli Olympic Junior z Wrocławia.

Na początek młodzi piłkarze z Katowic grali na wyjeździe. Pierwsze spotkanie zaczęli źle, bo stracili bramkę już w trzeciej minucie. To jednak zmotywowało ich do jeszcze lepszej gry. Odpowiedź w postaci dwóch goli przyszła bardzo szybko, bo w 13. minucie do remisu doprowadził Mateusz Gierałtowski, a siedem minut później prowadzenie dał Łukasz Trepka.

Wynik już się nie zmienił, więc GKS wywiózł z Wrocławia cenną zaliczkę w postaci zwycięstwa. W miniony weekend rozegrano rewanż i katowiczanie znowu strzelili dwie bramki, ale tym razem żadnej nie stracili. Zwycięskie gole zdobyli Mateusz Adamczyk oraz Gierałtowski.

Awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 uczczono w huczny sposób. Były sztuczne ognie, konfetti, bezalkoholowe szampany, koszulki z hasłem "awans jest nasz" oraz utwór "We are the champions" zespołu Queen.

Zawodnicy GKS-u Katowice jednak nie mogą zachłysnąć się sukcesem, a potraktować go jako kolejny krok w przygodzie z piłką. Wiosną czeka ich rywalizacja z najlepszymi drużynami w kraju. Beniaminek trafi do grupy C, w której grają zespoły z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wśród rywali będą takie marki, jak Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, czy Raków Częstochowa. Potem najlepsi rywalizują o mistrzostwo Polski.

fot. Facebook/Akademia Młoda Gieksa

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search