GKS KATOWICE (na razie) bez nowego stadionu

Stadion GKS Katowice

Epopeja z budową nowego obiektu dla GKS Katowice jeszcze trochę potrwa. Urząd Miejski wyłoni wykonawcę stadionu nie wcześniej jak w drugiej połowie 2020 i to niestety założenie optymistyczne.

Przetarg na stadion dla GKS Katowice dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Bogumił Sobula Wiceprezydent Katowic poinformował ,że przetarg na budowę stadionu zostanie rozpisany najwcześniej w I kwartale 2020 r. Wynika to z umowy, którą Urząd Miejski podpisał w firmą projektową RS Architekci. Zakłada ona, że całość prac projektowych wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, będzie wykonana przed 28 listopadem 2019 r. Prace będą podzielone na dwa etapy. W pierwszym firma zaprojektuje stadion, halę sportową, parkingi dla widzów i dwa boiska treningowe. W drugim stworzą nowy układ komunikacyjny, ogrodzenie terenu, kolejne cztery boiska i parkingi.
Przypomnijmy, że po wielu burzliwych dyskusjach władze Katowic zdecydowały się nie modernizować wysłużonego obiekt przy ul. Bukowej. Na nową lokalizację stadionu wraz z zapleczem treningowym urzędnicy wybrali teren u zbiegu ulicy Bocheńskiego i Dobrego Urobku. W wyniku zeszłorocznego konkursu architektonicznego, w którym udział wzięło 11 podmiotów, jury wybrało koncepcję pracowni RS Architekci z Rudy Śląskiej.

Czy kameralny stadion będzie wstanie zastąpić obiekt przy Bukowej?

Architekci tworzą obiekt przewidziany dla 12 tysięcy widzów, z opcją powiększenia do 15. Bryła stadionu ma być zamknięta, a wszystkie miejsca zadaszone. Przy stadionie powstanie również 6 boisk treningowych i hala sportowa stanowiąca zaplecze treningowe klubu.
Nowy obiekt po latach oczekiwań cieszy wszystkich kibiców Gieksy. Nadal jednak pojawiają się wątpliwości czy nowy stadion nie będzie za mały na potrzeby klubu. Patrząc na areny, które powstały w Zabrzu czy Tychach pojemność stadionu na poziomie 12 tysięcy miejsc wydaje się niedoszacowana. W Zabrzu średnia frekwencja na meczach wynosi około 20 tysięcy osób. Nowy obiekt i ewentualny awans GKS-u do Ekstraklasy może spowodować, że stanie się on po prostu za mały.

Cel GKS-u na wiosnę jest jasny

Jak najszybsze utrzymanie to jasny cel zawodników i sztabu szkoleniowego. Jesień wyglądała bardzo słabo w wykonaniu GKS-u Katowice. Siedemnaste miejsce w tabeli to zdecydowanie poniżej aspiracji, ale i możliwości klubu z Bukowej.
Do tej pory w przerwie zimowej z klubu odeszło 4 zawodników. W związku ze słabymi wynikami pion sportowy intensywne poszukuje wzmocnień na pozycję stopera, defensywnego pomocnika oraz napastnika. Do pierwszego zespołu dołączyło również dwóch zawodników z Akademii „Młoda GieKSa”. W planach przygotowań do rundy wiosennej przewidziane jest również zgrupowanie zagraniczne. Zespół 10 lutego wyleci do tureckiego Belek. Czasu na optymalne przygotowanie się jest coraz mniej. Nice 1 Liga wznawia rozgrywki już 2 marca.Podsumowując, w Katowicach nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza jak pozostanie GKS na zapleczu Ekstraklasy.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: