Stadion

Stadion Śląski będzie gospodarzem mistrzostw Europy 2024?

Stadion Śląski może być gospodarzem mistrzostw Europy w 2024 roku! Dzisiaj poznamy gospodarza zawodów.

Gospodarz mistrzostw Europy w 2024 miał być wybrany już wiosną, niestety przez epidemię COVID-19 świat cały świat wywrócił się do góry nogami, a zawody stanęły pod znakiem zapytania. Dlatego też to długo wyczekiwane wydarzenie zostało przeniesione na listopad. Planowano, że kilkunastominutowe wystąpienia kandydatów odbędą się w Paryżu. Oferty zostaną zaprezentowane tylko on-line.

Liczyliśmy, że będziemy mogli na żywo przedstawić wszystkie nasze atuty, ale jednak sytuacja wymusiła zmianę tych planów. Na drodze losowania okazało się, że będziemy prezentować się jako pierwsi. Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny-Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych – podkreśla dyrektor ds. międzynarodowych PZLA Piotr Długosielski.

Stadion Śląski ma spore szanse, żeby zostać gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia. W końcu chodzi o mistrzostwa Europy. Byłaby to duża szansa na pokazanie się na arenie międzynarodowej, szczególnie, że nie dawno przyznano Stadionowi Śląskiemu tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Nie spoczywamy jednak na laurach i chcemy pokazać Europie, ale też światu, że Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy. Z naszą infrastrukturą jesteśmy gotowi na organizację takiego wydarzenia niemalże w każdym momencie, dlatego z niecierpliwością czekamy na ostateczny werdykt i liczymy na to, że po raz kolejny Stadion Śląski udowodni, że jest jednym z najważniejszych miejsc dla zawodów lekkoatletycznych w skali świata – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Projekt kandydatury wspiera płotkarz Marek Plawgo, który niegdyś z powodzeniem prowadził prezentację polskiej oferty na organizację dużego wydarzenia lekkoatletycznego.

Wspierałem m.in. Toruń gdy ten ubiegał się o halowe mistrzostwa Europy. Wtedy udało się wygrać i w marcu 2021 roku zorganizujemy mistrzostwa. Wierzę, że i tym razem będziemy mieli powody do zadowolenia, a Stadion Śląski będzie w 2024 roku areną mistrzostw Europy – mówi srebrny medalista europejskiego czempionatu w biegu na 400 metrów przez płotki z 2006 roku.

czytaj dyskusję

Polecamy: