Protes kobiet katowice

Strajk kobiet. Wszystkie drogi w Katowicach były zablokowane

Poniedziałkowy strajk kobiet w Katowicach był inny niż wszystkie. Chociaż tradycyjnie manifestujący okupowali Archidiecezję Katowicką, w całym mieście była również blokada dróg.

Od godziny 16.00 dostanie i wydostanie się z Katowic graniczyło z cudem. Protestujący rozpoczęli manifestację na parkingu przed gmachem NOSPR.

O 19.00 robiło się już dosyć gorąco. Protestujący przeszli ulicami miast, blokując drogi. Dołączali się do nich kierowcy, którzy na znak poparcia protestu, używali sygnałów dźwiękowych.

Z dnia na dzień w strajkach uczestniczy coraz więcej osób. Nie brakowało oczywiście policji, która zabezpieczała manifestację. Funkcjonariusze bronili wejścia do katedry, zabezpieczali ulicę i zatrzymywali ruch.
Poniedziałkowa manifestacja była o wiele spokojniejsza niż poprzednie. Nie dochodziło do żadnych incydentów. Uczestnicy ograniczali się do wykrzykiwania haseł i prezentowania transparentów. "Policjanci dziekujemy" - krzyczeli protestujący pod sam koniec manifestacji.

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

fot. Magdalena Grabowska/@grabiszse

TRANSMISJA NA ŻYWO ZE STRAJKU KOBIET 26.10.2020:

Protes kobiet katowice

czytaj dyskusję

Polecamy: