Strajk WORD Katowice zawieszony. Trwają negocjacje

Strajk w WORD Katowice zawieszony na dwa tygodnie. Dla zdających prawo jazdy dobra wiadomość – egzaminatorzy wrócili do pracy. Nie przyzwyczajacie się jednak. Związkowcy podkreślają, że strajk został zawieszony tylko na czas rozmów.

Word katowice

Strajk w WORD Katowice zawieszony na dwa tygodnie

Strajk w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach został zawieszony na dwa tygodnie na czas negocjacji. Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem związkowców, zakończy się podpisaniem porozumienia z dyrektorem WORD Katowice.

Nowy dyrektor w śląskim WORD

Do rozmów włączył się marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski. Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego dyrektora WORD. Na stanowisko powołano Janusza Freitaga. To właśnie on ma za zadanie zakończyć spór w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach.

Przypomnijmy, że strajk rozpoczął się 10 maja. Związkowcy z Solidarności 80’ żądają 1000 zł podwyżki. Do protestu przystąpiło ok. 60 osób ze wszystkich oddziałów terenowych WORD na Śląsku.

- Od 2007 roku egzaminator na kategorię B, zgodnie z rozporządzeniem, nie może zarabiać mniej aniżeli 3.500 zł brutto. Dyrekcja WORD Katowice (bo nie dotyczy to oczywiście innych WORD-ów) bardzo skrupulatnie przestrzega tego zalecania i jakby rozszerza je przyjmując, że egzaminator nie może również zarabiać więcej – wyjaśnia Sebastian Białkowski z NSZZ Solidarność 80. – Uposażenie egzaminatora na kategorię B nadal wynosi 3.500 brutto (ok. 2550 zł na rękę). Od ponad 13 lat bez zmian! Nie sposób pozostać obojętnym na te liczby, nie sposób akceptować braku zrozumienia Dyrekcji dla tej sytuacji - dodaje.

fot. WORD Katowice/fb


Subskrybuj 24kato.pl

google news icon