Straż miejska publikuje zdjęcia „miszczów parkowania” Nie uwierzysz!

Straż Miejska opublikowała zdjęcia źle parkujących kierowców. Zwalają z nóg! Nie uwierzysz w to co zobaczysz. Zobacz galerię zdjęć.

Miarka się przebrała. Straż Miejska opublikowała zdjęcia, na których widać w jakich miejscach kierowcy parkują w naszym mieście. Wiadomo, że o miejsca parkingowe ciężko, ale tego się nie spodziewacie!

– Parkowanie na zieleńcu to wykroczenie z art. 144 kw zagrożone grzywną do 1000 złotych. Ilość miejsc parkingowych nie tłumaczy kierowców niszczących zieleń miejską. Popularne „klepiska” same się nie tworzą !!! Jest to dzieło kierowców !!! Miasto, spółdzielnie czy zarządcy terenów zamiast przeznaczać znaczne kwoty na coroczne rekultywacje zajeżdżonych zieleńców mogłyby wykonać np. nowe place zabaw czy pomalować klatki schodowe – grzmią w katowickiej straży miejskiej.

Złe parkowanie = mandaty

Od początku roku funkcjonariusze 1013 razy przypominali kierowcom o tym, że trawniki to nie najlepsze miejsca do pozostawiania samochodów. 426 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 143 pouczono,1 sprawa została skierowana do sądu.

– Dobrze, że coś w tej kwestii się dzieje, choć to wciąż za mało - mówi mieszkanka osiedla Tysiąclecia która obserwowała strażników miejskich podczas czynności na ulicy Piastów - Każdemu powinno zależeć na naszej wspólnej przyrodzie, ale niektórzy jak widać mają za nic prawo i wybierają parkowanie na trawniku. I to nie dlatego, że nie ma żadnego innego miejsca do parkowania, ale dlatego, że mają blisko do domu – dodaje.

Przypominamy, że cały czas można też zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania" na specjalnej mapie, która jest dostępna TUTAJ

Złe parkowanie. ZDJĘCIA

Zdjęcia wykonane zostały przez strażników miejskich na ulicach: Brynicy, Borki, Alei Korfantego, Wczasowej, Bukowej, Piastów i Skwerze Piastów Śląskich. Zobacz galerię zdjęć!

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon