Straż Miejska w Katowicach dyscyplinuje kierowców. "Miszczowie parkowania" (ZDJĘCIA)

W ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!” strażnicy miejscy z Katowic dyscyplinują kierowców w zakresie parkowania. Przeprowadzono już blisko 6 tysięcy interwencji.

Akcja ruszyła pod koniec kwietnia na terenie dzielnic Śródmieście oraz Koszutka i na początku kierowcy otrzymywali jedynie ulotki informacyjne. Od 10 maja strażnicy zaczęli już rozdawać mandaty i to na terenie całego miasta. Licznik interwencji dobił już do 5912.

Liczba wykroczeń:

  • 5078 interwencji – nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz parkowanie (nałożono 1535 mandatów, udzielono 1126 pouczeń, do sądu skierowano 17 spraw)
  • 834 interwencje – rozjeżdżanie zieleni (nałożono 385 mandatów, 116 osób pouczono oraz skierowano 2 sprawy o ukaranie do sądu)

Zrób zdjęcie "miszczowi"

Parkowanie w poprzek, na przystanku autobusowym, na „kopercie”, na chodniku, tuż pod znakiem zakazu parkowania, przy krzaczku – wyobraźnia „miszczów parkowania” nie zna granic. Ich pomysły, wraz z lokalizacją miejsca postoju, można zgłaszać na specjalnej mapie dostępnej na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu

Autorzy zdjęć przedstawiających najbardziej jaskrawe i "oryginalne” przykłady nietuzinkowego parkowania zostaną nagrodzeni gadżetami miejskimi.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Strażnicy miejscy w Katowicach

Straż miejska szuka chętnych do pracy. Ile można zarobić?

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka