Straż Miejska w Katowicach dyscyplinuje kierowców. "Miszczowie parkowania" (ZDJĘCIA)

W ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!” strażnicy miejscy z Katowic dyscyplinują kierowców w zakresie parkowania. Przeprowadzono już blisko 6 tysięcy interwencji.

Akcja ruszyła pod koniec kwietnia na terenie dzielnic Śródmieście oraz Koszutka i na początku kierowcy otrzymywali jedynie ulotki informacyjne. Od 10 maja strażnicy zaczęli już rozdawać mandaty i to na terenie całego miasta. Licznik interwencji dobił już do 5912.

Liczba wykroczeń:

  • 5078 interwencji – nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz parkowanie (nałożono 1535 mandatów, udzielono 1126 pouczeń, do sądu skierowano 17 spraw)
  • 834 interwencje – rozjeżdżanie zieleni (nałożono 385 mandatów, 116 osób pouczono oraz skierowano 2 sprawy o ukaranie do sądu)

Zrób zdjęcie "miszczowi"

Parkowanie w poprzek, na przystanku autobusowym, na „kopercie”, na chodniku, tuż pod znakiem zakazu parkowania, przy krzaczku – wyobraźnia „miszczów parkowania” nie zna granic. Ich pomysły, wraz z lokalizacją miejsca postoju, można zgłaszać na specjalnej mapie dostępnej na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu

Autorzy zdjęć przedstawiających najbardziej jaskrawe i "oryginalne” przykłady nietuzinkowego parkowania zostaną nagrodzeni gadżetami miejskimi.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon