Strażacy z woj. śląskiego przygotowali wsparcie dla kolegów z Ukrainy

Strażacy z woj. śląskiego zebrali masę sprzętu, który przekażą swoim kolegom z Ukrainy. - Ten sprzęt jest bezcenny, bo ratuje ludzkie życie - podkreślił nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Pomoc z Polski do Ukrainy płynie ze wszystkich stron. W poniedziałek, 28 lutego, zakończyła się zbiórka sprzętu dla tamtejszych strażaków, którzy - działając w warunkach wojny - potrzebują wsparcia.

Jednym z miejsc w województwie śląskim, do którego trafił niezbędny sprzęt, jest Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Katowicach-Szopienicach.

- Zapotrzebowanie na sprzęt, który zgromadziliśmy, zostało zgłoszone przez strażaków z Ukrainy. To wszystko, co jest niezbędne dla ich działań - zapewnia nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. - To przede wszystkim ubrania ochronne, węże pożarnicze, pompy, agregaty prądotwórcze, ale też samochody pożarnicze - wymienia.

W zaledwie trzy dni strażakom zawodowym, ochotnikom i osobom prywatnym, które także wsparły akcję, udało się zebrać naprawdę dużo sprzętu. Teraz trafi on do centrum logistycznego w Rzeszowie, skąd będzie etapowo transportowany do Ukrainy.

Komendant nie ma obaw o to, że z powodu Ukrainie w Polsce mogłoby zabraknąć sprzętu niezbędnego do gaszenia pożarów czy ratowania ludzi.

- Ten sprzęt jest bezcenny, bo ratuje ludzkie życie - podkreślił. - Jesteśmy w czasie pokoju i damy sobie radę. Tam trwa wojna. W ogóle nie mam takich obaw - dodał.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sejmik Województwa Śląskiego

Województwo pomoże samorządom, które przyjmują uchodźców

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym

Kilkuset uchodźców z Ukrainy przyjedzie pociągiem do Katowic

265d82c5 02a9 4892 ad0c 66f8118a2e8f

Służby apelują, aby nie udostępniać zdjęć wojskowych

Jak pomóc uchodźcom, których przyjmujemy pod swój dach?

Poradnik dla osób, które przyjmują uchodźców z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym

Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

Manifestacja jedności z Ukrainą w Katowicach

Manifestacja jedności z Ukrainą w Katowicach

Manifestacja Ukraińców w Katowicach

Ukraińcy zebrali się na katowickim rynku