Studiuj na własnych warunkach…w Akademii WSB

Innowacyjne metody kształcenia, wyspecjalizowana kadra, doświadczeni praktycy i najwyższe miejsca w prestiżowych rankingach – to tylko niektóre atuty Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, mającej również swoje wydziały zamiejscowe w Cieszynie, Olkuszu, Żywcu i Krakowie. Osoby zainteresowane studiami magisterskimi, licencjackimi lub inżynierskimi, a może po prostu chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje na studiach MBA lub podyplomowych z pewnością powinni poznać ofertę Akademii WSB. W uczelni rekrutacja trwa, a studia zaczynają się już w marcu! Jak się zapisać? Online, bez wychodzenia z domu - to takie proste.

Studiuj na własnych warunkach…w Akademii WSB

Co wyróżnia Akademię WSB?

Akademia WSB jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce, tak bardzo stawia na innowacyjne i nowoczesne podejście do nauki. Od lat promuje wykorzystanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji, a studenci w ramach zajęć mają do dyspozycji takie rozwiązania, jak symulator starości czy wirtualna symulacja medyczna. Symulator starości jest oprogramowaniem umożliwiającym użytkownikowi wcielenie się w rolę osoby starszej, cierpiącej na zaburzenia wzroku i słuchu. Z kolei wirtualna symulacja medyczna to oprogramowanie, które dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, umożliwia naukę reagowania i działania w zróżnicowanych sytuacjach, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się m.in. ratownicy medyczni. Oba te rozwiązania z sukcesem wykorzystywane są w zajęciach praktycznych. Już wkrótce uruchomiona zostanie Uczelnia VR – narzędzie umożliwiające wirtualną wizytę w Akademii WSB. Przy pomocy gogli VR studenci będą mieli możliwość odbycia wirtualnej podróży po budynku uczelni, pozwalającej na zapoznanie się z rozkładem pomieszczeń, korytarzy i infrastruktury wspomagającej osoby z niepełnosprawnościami.

Studiuj na własnych warunkach…w Akademii WSB

Studiuj tak, jak lubisz – stacjonarnie lub online

Uczelnia kształci na 23 kierunkach studiów I-go i II-go stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA oraz Master of Business Administration, jest liderem w kształceniu podyplomowym (oferta ponad 100 kierunków studiów podyplomowych), prowadzi szkołę doktorską, studia doktoranckie oraz seminaria doktorskie. Akademia WSB posiada 4 uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz 4 uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinach naukowych: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika, nauki o bezpieczeństwie oraz inżynieria lądowa, geodezja i transport.

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2022 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych 2022. W Rankingu Uczelni Akademickich 2022 - Akademia WSB znalazła się na 32. miejscu w Polsce wśród wszystkich Uczelni pu­blicznych i niepublicznych posiadających uprawnie­nia do nadawania stopnia naukowego doktora.

Studiuj na własnych warunkach…w Akademii WSB

Zrównoważony rozwój i kształcenie ustawiczne

Akademia WSB to nie tylko silne centrum naukowo-badawcze, to także prężny ośrodek kształcenia ustawicznego. Realizując ideę kształcenia się przez całe życie, Akademia WSB prowadzi Uniwersytety Dziecięce i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kształci młodzież w ramach oferty „Otwartej Akademii Nauki” w szkołach średnich. Poza działalnością dydaktyczną Uczelnia realizuje badania naukowe oraz prowadzi działalność dotyczącą aktywizowania szeroko rozumianego społeczeństwa regionu.

Uczelnia angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Akademia WSB jako pierwsza i jak dotychczas jedyna uczelnia w Polsce uzyskała międzynarodowy Certyfikat Responsible Management Education Partner wydany przez GPM Global. Akademia WSB została doceniona w uznaniu ciągłego zaangażowania w rozwój doskonałości akademickiej we wspieraniu liderów, którzy są zaangażowani w tworzenie wartości społecznej, ekonomicznej i środowiskowej poprzez praktykę zrównoważonego zarządzania projektami. Uczelnia wdrożyła standardy ekologiczne w obszarze administracji i zarzadzania, czego potwierdzeniem jest otrzymany certyfikat ekologiczny Green Office przyznawany przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej. Akademia WSB jest pierwszą uczelnią w Polsce, która otrzymała ten certyfikat.

Więcej informacji nt. oferty studiów i jakości kształcenia w samej uczelni na www.wsb.edu.pl
Akademia WSB zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | TikTok

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

KŚ przywracają połączenia kolejowe do Bogumina

Rewolucja w magazynowaniu. Czy Ślązacy znają Stokado Self Storage?!

Czy Ślązacy znają Stokado Self Storage?!

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Jakie uprawnienia posiada technik masażysta?

Jakie uprawnienia posiada technik masażysta?

Hotel13 1140x640

Zorganizuj przyjęcie w restauracji Winestone w Katowicach

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie Główne

Zrób zdjęcie Dwóch Wież i zgłoś się do konkursu!