Suwałki – miasto o różnych obliczach, które warto poznać!

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, że wielu Ślązaków rozgląda się za idealnym miejscem na urlop, w którym zaznają spokoju i w końcu odpoczną od zgiełku miasta. Z pewnością dobrym pomysłem jest wypoczynek w Suwałkach. Dlaczego? Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Na uwagę zasługują liczne trasy rowerowe. Jedna z nich biegnie przez Wigierski Park Narodowy. Wniosek nasuwa się sam, natura jest tu wszechobecna. To właśnie w tym miejscu na Ziemi można zwolnić tempo, złapać oddech i skupić się na najważniejszym – wypoczynku. Poznajcie Suwałki!

Dlaczego warto odwiedzić Suwałki?

Powodów jest naprawdę wiele. Suwałki to miasto, które żyje własnym rytmem. Już od pierwszego spotkania urzeka swoim pięknem. Urokliwe uliczki, klasycystyczna zabudowa starówki czy Bulwary nad Czarną Hańczą są tego dowodem. W stolicy Suwalszczyzny można odpocząć i to na łonie natury! Zieleń jest tu wszechobecna, a bliskość Wigierskiego Parku Narodowego czy Suwalskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do organizacji pieszych wycieczek. Co ciekawe, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, turyści trafią na jedyną w Europie - wieczną zmarzlinę.

Bulwary nad Czarną Hańczą

W stolicy Suwalszczyzny odnajdą się również miłośnicy dwóch kółek, którzy polubią się z potężną bazą rowerową miasta. To właśnie przez Suwałki przebiega najdłuższy szlak rowerowy Polski wschodniej – Green Velo. Z kolei inny biegnie wokół jeziora Wigry. Jego głębię i naturalne piękno można również podziwiać podczas rejsu statkiem. Cóż, to tylko część atrakcji jakie oferuje miasto.

Gdy pada deszcz…

W Suwałkach można spacerować, jeździć na rowerze, a nawet zażywać słonecznych kąpieli w Zalewie Arkadia. Niemniej, co zrobić, gdy podczas wypoczynku będzie padał deszcz? W takiej sytuacji trzeba odwiedzić lokalne atrakcje, jak na przykład:

  • Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny,
  • Muzeum Okręgowe w Suwałkach,
  • Aquapark Suwałki,
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • Suwalski Ośrodek Kultury,
  • Muzeum im. Marii Konopnickiej.
Suwalski Ośrodek Kultury

W tym ostatnim muzeum, dzieci pod koniec wystawy powinny wypatrywać „magicznego okna”. Dlaczego? Tajemniczy portal przeniesie ich w niezwykły świat krasnoludków. Podobno w ich zaułku (mieszczącym się bezpośrednio przed muzeum), studnia opowiada wiersze.

Mówią, że po deszczu wychodzi słońce. Wówczas warto podążać szlakiem Suwalskich murali czy przespacerować się wzdłuż ulicy Kościuszki. To właśnie przy niej znajduje się dom Marii Konopnickiej czy rodzinny dom Czesława Miłosza. Zgadza się, Maria Konopnicka to Suwalczanka z krwi i kości. W mieście spędziła swoje dzieciństwo. Atrakcje, atrakcjami, ale co zrobić, gdy ktoś zgłodnieje? Obowiązkowo trzeba odwiedzić jedną z lokalnych restauracji i spróbować kartacza i sękacza!

Ulica Kościuszki

Suwałki Blues Festival

Suwałki Blues Festiwal to najważniejsze bluesowe wydarzenie w Polsce. Każdego roku w pierwszej połowie lipca Suwałki stają się stolicą światowego bluesa, przyciągając blisko dwudziestotysięczną rzeszę fanów z Polski i z zagranicy. W ciągu 15 lat SBF zyskał opinię największej i najbardziej cenionej plenerowej imprezy bluesowej w Polsce i północno wschodniej Europie. Tegoroczna edycja planowo rozpocznie się 7 lipca. Nie da się ukryć, że Suwałki zaskakują i pokazują swoje różne oblicza. Urlop w tym miejscu to przepis na udany wypoczynek!

Wypoczynek w Suwałkach? Zdecydowanie tak!

Suwałki zapraszają!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon