Suwałki. Tu można odpocząć na łonie natury. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Suwalszczyznę

Suwałki to miasto, które żyje własnym rytmem. Już od pierwszego spotkania urzeka swoim pięknem. A urokliwe uliczki, klasycystyczna zabudowa starówki czy Bulwary nad Czarną Hańczą są tego dowodem. W stolicy Suwalszczyzny można odpocząć i to na łonie natury! Zieleń jest tu wszechobecna, a bliskość Wigierskiego Parku Narodowego czy Suwalskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do organizacji pieszych wycieczek.

W stolicy Suwalszczyzny odnajdą się również miłośnicy dwóch kółek, których bogata baza rowerowa miasta z pewnością zachwyci. W samym mieście jest ponad 100 km ścieżek rowerowych. To właśnie przez Suwałki przebiega najdłuższy szlak rowerowy Polski wschodniej – Green Velo. Jest to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. Ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, które od początku do końca przygotowano po to, aby dawały radość podróżowania i poznawania. W pobliżu możemy skorzystać również z Podlaskiego Szlaku Bocianiego, który jest najdłuższym oznakowanym rowerowym szlakiem turystycznym na Podlasiu. Liczy 412,5 km. Szlak przebiega przez wszystkie cztery podlaskie parki narodowe: Białowieski, Narwiański, Biebrzański i Wigierski, a także przez Suwalski Park Krajobrazowy.

Suwałki. Tu można odpocząć na łonie natury. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Suwalszczyznę

Nieodkryta Suwalszczyzna

Baśniowe krajobrazy, specyfika wielokulturowego regionu oraz co najważniejsze, cudowni ludzie, sprawiają, że pobyt w Suwałkach i całej Suwalszczyźnie może okazać się przygodą życia.

W odległości kilku kilometrów, w kierunku wschodnim od Suwałk, znajdują się granice Wigierskiego Parku Narodowego. Na obszarze parku zlokalizowane są 42 naturalne zbiorniki wodne, z głównym, leżącym w centrum parku malowniczym jeziorem Wigry. Jest to największe i drugie co do głębokości jezioro na Suwalszczyźnie.

Na północ od Suwałk znajduje się Suwalski Park Krajobrazowy, najstarszy park krajobrazowy w Polsce, założony w 1976 roku. Jest to wyróżniający się w skali kraju zakątek o unikatowym krajobrazie i wyjątkowej przyrodzie dzięki niezwykłej rzeźbie terenu. Głęboka rynna w zachodniej części parku, a w niej najgłębsze polskie jezioro hańcza (108,5m) to mekka nurków z całej polski. Leżące w parku jeziora należą do najczystszych w Polsce.

Suwałki. Tu można odpocząć na łonie natury. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Suwalszczyznę

Odpoczywaj aktywnie

113 jezior, niezliczona ilość ścieżek rowerowych, narty wodne, rejsy, spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Szeszupką czy Marychą. Różnorodność atrakcji, które oferują Ci Suwałki i Suwalszczyzna ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Odkryj swoje potrzeby i rób to, na co masz ochotę. Odwiedź muzea, Aquapark lub wybierz się na przejażdżkę Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Suwałki. Tu można odpocząć na łonie natury. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Suwalszczyznę

Tego nie możesz przegapić

Już dziś zapisz w swoim kalendarzu daty wydarzeń takich jak Odlotowe Suwałki AIR SHOW, Suwalskie Święto Biegania, Suwałki Blues Festival czy Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku.

Suwałki Blues Festival to muzyczna impreza, której nie można przegapić. Każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a do Suwałk zjeżdżają fani bluesa z całej Europy. Światowe gwiazdy i roznoszące się po ulicach miasta bluesowe brzmienia sprawiają, że nie tylko miłośnicy tego gatunku muzycznego, „czują w tym okresie bluesa”! Tegoroczna edycja rozpocznie się 6 lipca.

Odlotowe Suwałki AIR SHOW to dziesiątki statków powietrznych, niesamowite akrobacje, pokazy pirotechniczne. W połączeniu z koncertem rozpoczęcia wakacji uzyskujemy jedno z najbardziej atrakcyjnych i widowiskowych wydarzeń w tej części Polski.

W kalendarzu wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie, przekonaj się sam i zaglądnij na stronę https://um.suwalki.pl/

Nie da się ukryć, że Suwałki zaskakują i pokazują swoje różne oblicza. To nie tylko kropka na mapie pogodowej w kraju, to miejsce, które do zaoferowania ma naprawdę coś więcej! Urlop w tym miejscu to przepis na udany wypoczynek!

FACEBOK || INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon