Szczepienie przeciw COVID-19 przy okazji spaceru. Dwa nowe mobilne punkty szczepień w woj. śląskim

Dwa nowe mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19 staną przed albo w trakcie długiego weekendu w naszym województwie. Pierwszy będzie w Myszkowie, drugi - w Wiśle. Można będzie w trakcie spaceru się zaszczepić.

Mobilny punkt szczepień

Tym razem w Myszkowie i Wiśle staną mobilne punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

– W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy – dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień powszechnych staną:

  • w środę (2 czerwca) w godzinach od 11:00 do 19:00 w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6,
  • w piątek (4 czerwca) w godzinach od 11:00 do 19:00 w Wiśle obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

W obu punktach pacjenci będą szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W sumie przygotowano pół tysiąca dawek:

  • 200 dawek w Myszkowie,
  • 300 dawek w Wiśle.

Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja w naszym regionie. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szczepienia

Szczepienia na COVID-19. HARMONOGRAM

Morawiecki szczepienia

Szczepienia. Kiedy rusza rejestracja dla wszystkich?

Marta Manowska

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Policja szczpienia

Ponad 200 katowickich policjantów...

Szczepienia

Mobilny punkt szczepień będzie jeździł po mieście

Szczepienia

Blisko 10 tys. pracowników szpitali jest...