Szczepienie przeciw COVID-19 przy okazji spaceru. Dwa nowe mobilne punkty szczepień w woj. śląskim

Materiały prasowe
Mobilny punkt szczepień

Dwa nowe mobilne punkty szczepień przeciwko COVID-19 staną przed albo w trakcie długiego weekendu w naszym województwie. Pierwszy będzie w Myszkowie, drugi - w Wiśle. Można będzie w trakcie spaceru się zaszczepić.

Tym razem w Myszkowie i Wiśle staną mobilne punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

– W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy – dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień powszechnych staną:

  • w środę (2 czerwca) w godzinach od 11:00 do 19:00 w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6,
  • w piątek (4 czerwca) w godzinach od 11:00 do 19:00 w Wiśle obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

W obu punktach pacjenci będą szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W sumie przygotowano pół tysiąca dawek: 

  • 200 dawek w Myszkowie,
  • 300 dawek w Wiśle. 

Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja w naszym regionie. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: