Szkoła Podstawowa na Podlesiu już po przebudowie. Uczniowie skorzystają z nowych sal, boiska, siłowni czy placu zabaw

Dzieci i młodzież z południowych dzielnic Katowic cieszą się już efektami modernizacji swojej placówki. W ramach inwestycji wartej ponad 23 mln zł powstała nowa część dydaktyczna, a także sportowa. Dzięki temu ma podnieść się komfort pracy uczniów oraz nauczycieli.

W SP nr 21 w Katowicach remont zakończony

Wczoraj, 16 marca, odbył się "dzień otwarty". Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Katowicach-Podlesiu zaprosiła mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na wizytę w powstałych niedawno wnętrzach. Jest się z czego cieszyć! Po zakończonych pracach pojawiły się nowe przestrzenie edukacyjne, rekreacyjne i sportowe.

- Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu to bardzo ważny element poprawy jakości infrastruktury edukacyjnej tej ważnej dla południowych dzielnic miasta placówki. Uczniowie i mieszkańcy zyskali pełnowymiarową halę sportową, plac zabaw oraz siłownię i boisko. Co ważne, dzięki oddaniu do użytku 10 nowych sal lekcyjnych uczniowie szkoły mogą wcześniej kończyć zajęcia i uczyć się w bardziej komfortowych warunkach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

To jeszcze nie wszystko. Oprócz budowy kolejnych pomieszczeń, inwestor zadbał także o obiekt historyczny. Tam także odbyły się prace.

- Dodatkowo kosztem 780 tys. zł, została zmodernizowana elewacja zabytkowego budynku "starej" szkoły z 1905 roku, stanowiąc dopełnienie zakończonej przebudowy – tłumaczy Marcin Krupa.

Nowe klasy - większy komfort

Do tej pory dzieci i młodzież SP nr 21 korzystały z dwóch budynków. Jeden z nich pamięta początek XX wieku, drugi powstał w epoce PRL. Do istniejącej infrastruktury dołączyła nowa. Jest to trzykondygnacyjna część dydaktyczna składająca się z dziesięciu przestronnych sal lekcyjnych. Inwestycję dopełniają pomieszczenia pomocnicze, pokój nauczycielski oraz łazienki. Warto również wspomnieć o zorganizowanych tablicach interaktywnych.

Boisko i hala dla młodych katowiczan

Drugim ważnym aspektem remontu była budowa obiektów sportowych. Uczniowie mogą trenować w nowej hali. Przestrzeń jest przystosowana pod mecze siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki. Można ją także podzielić na trzy mniejsze boiska za pomocą sterowanych elektronicznie kurtyn. Sala została wyposażone w sprzęt, system nagłośnienia, elektroniczną tablicę wyników. Trybuny pomieszczą 160 osób. Zadanie dopełnia budowa szatni i łazienek.

Dużo zmieniło się także na zewnątrz szkoły. Przy ładnej pogodzie młodzi sportowcy będą ćwiczyć na świeżym powietrzu dzięki budowie boiska. Obiekt umożliwia trenowanie siatkówki oraz tenisa. Do tego zadbano o siłownię zewnętrzną składającą się z dwunastu sprzętów. Skorzystają z niej też osoby z niepełnosprawnością. Wisienką na remontowym torcie stała się infrastruktura wypoczynkowa dla maluchów.

- Modernizację przeszedł też istniejący plac zabaw – ułożyliśmy tu bezpieczną dla młodych użytkowników nawierzchnię i zainstalowaliśmy urządzenia uwzględniające potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami. Plac zabaw zyskał nowe ogrodzenie, a ogrodzenie szkoły przeszło modernizację – dodaje Jarosław Łuczyński, dyrektor działu inwestycji kubaturowych, Katowickie Inwestycje S.A.
Edukacja ekologiczna klimatyczne katowice 2

Może Cię zainteresować:

Inauguracja programu "Klimatyczne Katowice". Najpierw pilotaż w pięciu szkołach, potem ewaluacja. Edukacja ekologiczna to dobry pomysł?

Autor: Redakcja

18/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon