Szkoła Policji w Katowicach pod kontrolą. „Nielegalny handel bronią palną i amunicją”

Tomasz P., instruktor wyszkolenia strzeleckiego w katowickiej szkole policyjnej, został zatrzymany za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia. Amunicja została zabezpieczona w magazynie na terenie Szkoły Policji.

Amunicja

Śledztwo dotyczące handlu bronią i amunicją prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. Zatrzymany Tomasz P. jest funkcjonariuszem Szkoły Policji, który zajmował się podnoszeniem umiejętności strzeleckich rekrutów. Prokurator przedstawił mu już zarzuty i zastosował środki zapobiegawcze. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się z osobami występującymi w sprawie, zawieszenia w czynnościach służbowych polegających na wykonywaniu obowiązków funkcjonariusza Policji - Szkoły Policji w Katowicach oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu. Jak wynika z informacji Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, Tomasz P. 30 sierpnia 2021 roku został zwolniony ze służby w Policji i zrzekł się prawa odwołania od rozkazu, w związku z czym rozkaz stał się prawomocny – informuje Prokuratura Krajowa.

Podczas kontroli pomieszczeń, w których urzędował podejrzany na terenie Szkoły Policji zabezpieczono amunicję, na którą P. nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Kontrola była częścią śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Członkowie tej organizacji zajmują się nie tylko handlem amunicją, ale również rozprowadzaniem broni palnej oraz materiałów wybuchowych. Działają na terytorium Niemiec i Francji, a w naszym kraju głównie w województwie łódzkim.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Złodziej sklepowy

Policjanci z Katowic złapali złodziei na gorącym uczynku

Dachowanie Chorzów

Kierowca z Katowic chciał przekupić policjantów

Mężczyzna podejrzewany o oszustwo metodą "na Blik"

Poznajecie tego oszusta? Wypłacił z cudzego konta

Wypadek za tunelem w stronę Sosnowca

Wypadek za tunelem w kierunku Sosnowca. Tir się "złamał"

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Śmiertelny wypadek na A4. Lądował śmigłowiec LPR

Zdjęcie ilustracyjne, samochód

Bohaterski kierowca z Katowic zatrzymał pijanego