Szkółki piłkarskie w Katowicach czekają na dzieci

Zastanawiasz się, gzie zapisać dziecko na zajęcia z piłkarskiego rzemiosła? Oto przewodnik po szkółkach piłkarskich w Katowicach.

Turniej eliminacyjny w Mysłowicach

Jeśli pociecha przejawia futbolową smykałkę, warto pomóc w rozwijaniu naturalnych zdolności i zapisać na dedykowane zajęcia. Początek roku szkolnego to zawsze okres naborów do klas sportowych i grup pozalekcyjnych, jednak wcale nie trzeba czekać do momentu aż dziecko osiągnie wiek szkolny.

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej akademie oferują już nawet dla grup… 2-latków. Koszt treningów dla maluchów z wykwalifikowanymi trenerami to koszt około 149 złotych miesięcznie (Football Kids w Katowicach – Ligocie).

Od trampkarza do seniora

Najbardziej utytułowany klub w Katowicach również dba o szkolenie. Sekcja piłkarska „Młodej GieKSy” jako jedyna akademia w mieście pracuje z dziećmi i młodzieżą w pełnym cyklu szkoleniowym od skrzata U6 do juniora starszego U19. A dla najzdolniejszych wychowanków czeka miejsce w pierwszej drużynie, która występuje aktualnie na zapleczu Ekstraklasy.

GieKSa pracuje ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, jednak nie zamyka się na dzieci, które chcą trenować jedynie w formie zajęć pozalekcyjnych. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym treningi odbywają się w godzinach późno popołudniowych, więc łatwo pogodzić je z naturalnym życiem szkolnym.

Właściwie przeprowadzony nabór pozwala trenerom z „Młodej GieKSy” ułożyć grupy pod względem umiejętności, tak aby każde dziecko odnalazło się na zajęciach i nie odstawało od rówieśników. Miesięczny koszt treningów to 70 złotych.

Klub, który wychował Arkadiusza Milika, a więc Rozwój Katowice również zaprasza wszystkich młodych futbolowych zapaleńców do siebie. Nabór dotyczy roczników od 2017 do 2003. Popularnością cieszą się także zajęcia Akademii Sparty Katowice, do której można zapisać chłopców z roczników 2006-2014.

Certyfikaty PZPN

Wybór jest naprawdę spory. Polski Związek Piłki Nożnej w 2019 roku postanowił nieco uporządkować rynek szkółek piłkarskich i wymyślił program certyfikacji. W zależności od szeregu kryteriów (kadra trenerska, obiekty treningowe), akademia mogła otrzymać złotą, srebrną lub brązową gwiazdkę. Złoty certyfikat uzyskał GKS Katowice, a brązowe otrzymały kluby: Rozwój Katowice, Sparta Katowice oraz UKS Kuźnica Katowice.

Wykaz szkółek piłkarskich w Katowicach

  • GKS Katowice „Młoda GieKSa”
  • Akademia Rozwoju Katowice
  • Akademia Sparty Katowice
  • UKS Kuźnica Katowice
  • Football Kids w Katowicach – Ligocie oraz Katowice - os. Witosa
  • Akademia Piłkarska Katowice (Grzegorza Fonfary)
  • REDBOX Piłkarska Akademia Katowice
  • Akademia Techniki Skills Box Katowice
  • Akademia Piłkarska WS Progres

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rower miejski

To będzie rekordowy sezon roweru miejskiego w Katowicach?

273001524 876752719862783 6297006024880544547 n

Siatkarze wciąż na granicy. Przed GKS-em nerwowe tygodnie

Nie żyje Jan Kawulok

Startował w igrzyskach. Nie żyje znany sportowiec

Tour de Pologne fot UMK

Tour de Pologne w Katowicach w sobotę 14 siepnia

koszykówka

NBA w Katowicach. Start już we wrześniu

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Znamy trasę 78. Tour de Pologne

Trasa 78. Tour de Pologne