Targi i Wystawa Gołębi Pocztowych po raz pierwszy w MCK w Katowicach. Imprezy już 7-9 stycznia 2022

Do tej pory Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie i Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych odbywały się w EXPO Silesia w Sosnowcu. Od 2022 r. będą mieć miejsce w Katowicach. Sprawdź szczegóły tych imprez.

Pixabay
Gołębie (zdjęcie ilustracyjne)

Już na początku 2022 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną dwóch najważniejszych w Polsce imprez dla hodowców gołębi. Po raz pierwszy odbędą się w nim 13. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, którym towarzyszyć będzie jubileuszowa, 70. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych. Wydarzenie zaplanowano w dniach 7-9 stycznia 2022 r. z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

– Targi EXPOGołębie wpisały się na stałe w kalendarium imprez dla miłośników gołębi, głównie dzięki profesjonalnej organizacji i efektywnej współpracy z Wystawcami oraz z Polskim Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych. Przez ostatnie lata wydarzenie odbywało się w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Przeniesienie imprezy do jednego z najbardziej nowoczesnych obiektów na mapie Śląska podnosi jego prestiż i skalę – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager EXPOGołębie. – Hodowla gołębi pocztowych w naszym kraju ma długą tradycję. Targi przyciągają pasjonatów, dla których to sposób na życie i niezwykle ważne hobby, które jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – dodaje.

Imprezy od 7 do 9 stycznia 2022

Przez trzy dni (7-9 stycznia 2022 r.) przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego wypełnią stoiska z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców, a także bogatą ekspozycją gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie.

EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swój udział potwierdziło wielu znanych wystawców z kraju i zagranicy. Nie zabraknie także najlepszych hodowców z Polski, którzy otrzymają puchary za swoje osiągnięcia podczas uroczystych gali Dekoracji Mistrzów 2020 i 2021. Targi to również doskonała okazja do podzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i hodowli gołębi, a także wymiany doświadczeń i spotkań z przedstawicielami branży.

Dla osób zaangażowanych w hodowlę przygotowano ofertę ponad 100 producentów, dystrybutorów i hodowców. Zwiedzający będą mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych.

Najlepsi hodowcy zostaną uhonorowani

Międzynarodowe Centrum Kongresowe stanie się miejscem spotkań pasjonatów, którzy kontynuują wielopokoleniową tradycję hodowli gołębi. Impreza mająca swoją wieloletnią historię ciągle budzi wiele emocji, które towarzyszą sportowej rywalizacji. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się wyniki mistrzostw i uhonorowanie najlepszych hodowców. Na to niezwykle prestiżowe wydarzenie czekają z niecierpliwością wszyscy hodowcy.

Podczas trzydniowej imprezy odbędą się m.in. Dekoracje Mistrzów za 2020 i 2021 – GMP, „Derby” oraz w kategoriach a także wręczone zostaną nagrody za Lot Narodowy z Roosendaal. Niezmiennie zainteresowaniem polskich i zagranicznych hodowców cieszy się Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, która odbędzie się po raz 70, a jej organizatorem jest Polski Związek Gołębi Pocztowych.

Nowy organizator EXPOGołębie

Organizatorem EXPOGołębie jest Grupa PTWP, która wiosną 2021 r. przejęła od Expo Silesia prawa do organizacji i kontynuacji targów. – Naszym założeniem i ambicją, jako nowego organizatora, jest utrzymanie prestiżu wydarzenia oraz wykorzystanie możliwości związanych z nową lokalizacją. Oczywiście wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i uwzględnieniem pandemicznej rzeczywistości – podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

W związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy zachowują szczególne środki bezpieczeństwa. Uczestnicy targów, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający muszą okazać dowód szczepienia, negatywny test na COVID-19 lub potwierdzenie bycia ozdrowieńcem. Na terenie hali obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek, zachowania dystansu oraz dezynfekcji rąk.

Bilety na 70. Ogólnopolską Wystawę Gołębi Pocztowych będzie można zakupić przez portal ticketmaster.pl, będą także dostępne w czasie trwania wydarzenia w kasach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo uczestników organizator zachęca do wcześniejszego zakupu biletów przez Internet. Zakup biletu możliwy jest po dokonaniu rejestracji na stronie: expogolebie.pl/pl/bilety-i-rejestracja,1616.html.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon