TAURON KH GKS Katowice zbroi się przed play-offami

Olegjaszyn 1548677024 7024 1024x599

Do drużyny TAURON KH GKS Katowice dołączył nowy hokeista Oleg Jaszyn. 28 letni Rosjanin większość swojej kariery spędził na lodowiskach KHL – rosyjskiego odpowiednika NHL.

Hokejowe tradycje

Oleg Jaszyn kontynuuje rodzinne tradycje hokejowe. Jego ojciec również był hokeistom. W swojej karierze związany był głównie z klubami z europejskich lig i niższymi klasami rozgrywkowymi w USA. Nowy nabytek GKS-u urodził się 3 grudnia 1990 r. w Woskriesiensku w obwodzie moskiewskim. Bardzo szybko zadebiutował na lodowiskach KHL w drużynie Ałtanu Mytiszczi. Po kilku latach przerwy i występów w niższych ligach w sezonie 2012/2013 powrócił do KHL. Ostatnie dwa sezony spędził w Siewierstalu Czerepowiec, skąd trafił do GKS Katowice. W sumie w lidze KHL rozegrał 293 spotkania w których zdobył 27 bramek i zaliczył 21 asyst. Grał też na jego bezpośrednim zapleczu, gdzie w 98 meczach zdobył 55 punktów za 33 gole i 22 kluczowe zagrania.
Trzeba przyznać, że pozyskanie zawodnika z takim CV to bardzo duży sukces drużyny z Katowic.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy napastnika z takim doświadczeniem. Nie łatwo ściągnąć do Polski zawodnika z taką ilością występów w lidze KHL. Chcieliśmy poszerzyć kadrę zespołu przed play-off i cieszymy się, że dołączył do nas Oleg. Jestem przekonany, że jego obecność jeszcze bardziej podniesie jakość zespołu - ocenił Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice.

TAURON KH GKS Katowice – cel jest prosty mistrzostwo Polski

GKS po bardzo dobrym początku sezonu zaczął grać w kratkę. Dopełnieniem niestabilnej formy zawodników ze Spodka była ostatnia, sensacyjna porażka z Zagłębiem Sosnowiec 3:4. Po tym meczu na fotel lidera kosztem Gieksy wdrapał się zespół GKS Tychy. Pozycję lidera możemy jeszcze jednak odzyskać, ponieważ w dniu dzisiejszym rozegramy zaległy mecz 38 kolejki z Unią Oświęcim. Obrońcy GKS musza szczególnie uważać na Aleksieja Trandina, który w meczu z Orlikiem Opole skompletował swojego kolejnego hat-tricka. Nowy nabytek GKS Oleg Jaszyn najprawdopodobniej nie będzie mógł zagrać. Wynika to z niedopełnienia wszystkich formalności związanych z rejestracją zawodnika.
Przed zbliżającymi się wielkimi krokami play-offami cel dla drużyny jest jasny – zdobyć mistrzostwo Polski. Po porażce w Pucharze Polski, złoty medal na szyjach zawodników to jedyny sposób by podołać oczekiwaniom zarządu klubu i kibicom.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: