To już dzisiaj! GKS Katowice wznawia sezon. Mecz na żywo w telewizji

24kato.pl
1280px GKS Katowice Stadium Poland 28567613461

W środę 3 czerwca wracają rozgrywki II ligi i GKS Katowice od razu gra mecz, który może być kluczowy w walce o awans. Na Bukową przyjeżdża Górnik Łęczna, czyli obecny wicelider. - Plan jest prosty - zdobyć pełną pulę - zapowiada kapitan Adrian Błąd.

W tym roku GKS Katowice rozegrał dwa mecze ligowe i nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Remis z Błękitnymi Stargard (2:2) i porażka z Olimpią Elbląg (1:3) sprawiły, że kibice zaczęli wątpić w powrót do I ligi. Chwilę później jednak wszystko stanęło w miejscu. Wybuch epidemii koronawirusa sprawił, że rozgrywki zawieszono.

Na szczęście w przypadku II nie zdecydowano się na przedwczesne zakończenie sezonu. Wszystkie kluby jednak musiały przebadać swoich zawodników. W poniedziałek katowiczanie poinformowali, że ostatnia seria testów nie wykazała przypadków zakażenia koronawirusem, a więc można już było się skupić tylko na wznowieniu ligi.

Już w środę 3 sierpnia GieKSa rozegra pierwsze spotkanie. Od razu będzie to mecz o najwyższą stawkę. Na Bukową przyjedzie Górnik Łęczna, a więc bezpośredni rywal w walce o awans, który obecnie zajmuje drugie miejsce.

Klub z Lubelszczyzny jeszcze gorzej rozpoczął wiosnę, bo od dwóch porażek. Teraz jednak forma rywala jest wielką zagadką. Nie można też sugerować się spotkaniem z rundy jesiennej, które łęcznianie wygrali 1:0.

- Każdy walczy o swoje, nie patrzyłbym na to, czy ktoś przyjedzie na Bukową dodatkowo zmotywowany. Czeka nas mecz na szczycie tabeli, więc skupiamy się na swoim zadaniu do wykonania. Drużyna, która zdobędzie trzy punkty, na pewno znajdzie się w lepszym położeniu przed kolejnym etapem walki. Plan jest prosty - zdobyć pełną pulę, ale trzeba się do tego na spokojnie przygotować. Gramy u siebie i nawet bez wsparcia z trybun musimy to wykorzystać - mówi kapitan Adrian Błąd na oficjalnej stronie klubu.

Katowiczanie nie będą mogli liczyć na wsparcie swoich fanów, bo stadion jest zamknięty. Na szczęście będzie można zobaczyć mecz na żywo w telewizji. Transmisję przeprowadzi TVP Sport, a początek o godzinie 20:00.

fot. Wikipedia/Piviso.com, licencja: CC0 1.0

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: