To już oficjalne! IEM Katowice odbędzie się od 31 stycznia do 12 lutego 2023 r. Powrócą targi IEM Expo, które nie odbywały się z powodu pandemii

Największy turniej e-sportowy w Polsce, czyli Intel Extreme Masters, powróci w 2023 roku do Katowic. Już znana jest dokładna data imprezy. Wielki come back będą miały targi IEM Expo, które nie odbywały się ostatnimi laty ze względu na pandemię.

Radosław Kaźmierczak
IEM Expo

Już 22 września 2022 r. startuje sprzedaż biletów na na Mistrzostwa Świata w StarCraft II w ramach Intel Extreme Masters 2023 w Katowicach. 27 września zapowiedziano początek sprzedaży biletów na kolejne wydarzenia, w tym dwa najbardziej prestiżowe turnieje ESL w Counter-Strike: Global Offensive.

Zima z Intel Extreme Masters w Katowicach

ESL, część ESL FACEIT Group, ogłasza szczegóły dwóch kluczowych turniejów esportowych, które odbywają się w ramach cyklu ESL Pro Tour (EPT) w grach Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz mistrzostw świata w StarCraft II (SC2). Pierwszym z nich jest Intel Extreme Masters (IEM) Katowice 2023, drugim - IEM Cologne 2023.

Fani esportu z całego świata mogą już teraz rozpocząć odliczanie do pierwszego wydarzenia z cyklu EPT Championship – IEM Katowice, które odbędzie się od 31 stycznia do 12 lutego 2023 roku. Faza playoff turniej CS:GO zostanie rozegrana na żywo w Spodku, a ostatnie dni zmagań w mistrzostwach świata w StarCraft II odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Osoby głodne jeszcze większej ilości zmagań w CS:GO mogą też zacząć się szykować na IEM Cologne, zaplanowane w terminie 25 lipca-6 sierpnia, gdzie faza playoff odbędzie się LANXESS Arena w Kolonii, w Niemczech.

- To dla nas zawsze wielki zaszczyt, kiedy możemy ponownie powitać fanów na dwóch z najbardziej rozpoznawalnych turniejach esportowych na świecie – mówi Shaun Clark, Senior Director Game Ecosystems - CS:GO w ESL FACEIT Group. - Nie ma większej nagrody niż fakt, że możemy dostarczyć prawdziwie epickich wrażeń naszej społeczności i wspólnie spędzać czas celebrując najlepszych zawodników i drużyny na świecie, podczas ich zmagań na najwyższym poziomie w ramach Intel Extreme Masters Katowice i Cologne. Atmosfery IEM nie da się porównać z niczym innym i już teraz jesteśmy niezwykle podekscytowani planując nasze coroczne wydarzenia stanowiące dwa wielkie turnieje wypełnione pasją

IEM powraca po raz 11. do Katowic

IEM Katowice po raz 11. powróci do Spodka. W rywalizacji wezmą udział 24 najlepsze zespoły CS:GO na świecie. Drużyny zmierzą się w walce o łączną pulę nagród 1 000 000 dolarów i szansę wpisania się w historię esportu.

  • 31.01-01.02.2023: Faza Play-in rozegrana zostanie w środowisku studyjnym. Weźmie w niej udział 16 zespołów, w tym zwycięzca aktualnie trwającego, 25. Sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Najlepsze 8 drużyn awansuje do następnego etapu turnieju;
  • 2-5.02.2023: 8 drużyn, które awansują z fazy Play-in dołączy do kolejnych 8 już zakwalifikowanych. 6 najlepszych ekip przejdzie do fazy finałowej;
  • 10-12.02.2023: W tych dniach legendarny Spodek otworzy swoje drzwi na tysiące fanów gotowych kibicować 6 zespołom, które zmierzą się w ostatecznej walce o upragniony tytuł mistrzowski;

Ponadto, podczas IEM Katowice 2023 zostaną rozegrane też zawody mistrzostw świata w StarCraft II, gdzie 36 najlepszych zawodników z całego świata stanie w szranki w walce o tytuł Mistrza Świata. Zawody rozpoczną się w drugim tygodniu lutego, a przewidziana pula nagród to 500 000 dolarów. Finały odbędą na dedykowanej scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 10-12 lutego 2023.

- Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Legendarny Spodek to globalna stolica esportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie - mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice. - Jestem przekonany, że oprócz sportowych emocji czeka na nas również technologiczna uczta, gdyż do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraca IEM Expo!

Znów będą targi IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Przyszłoroczna edycja wydarzenia oznacza też powrót IEM Expo, które ponownie zostanie zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dla odwiedzających pasjonatów esportu przez pełne 3 dni dostępne będzie ponad 8000 m2 przestrzeni targowej wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, rywalizacją i licznymi, innymi atrakcjami. Więcej informacji na ten temat zostanie ogłoszone wkrótce.

Sprzedaż biletów na IEM Katowice 2023 rusza już 22 września o godzinie 15:00. Szczegóły na temat dostępności i cen biletów znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon