TOP 7 Najbardziej oblegane kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim

Uniwersytet Śląski ogłosił wykaz najbardziej pożądanych przez przyszłych studentów kierunków studiów. Na najbardziej elitarne z nich jest 19, 14 czy 12 osób na jedno miejsce. Sprawdźcie te statystyki.

Szkoła Filmowa im. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

11 lipca 2021 roku zakończyła się w Uniwersytecie Śląskim rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. W naborze podstawowym w katalogu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) dostępnych było 113 programów rekrutacyjnych na studia pierwszego stopnia oraz 17 na studia jednolite magisterskie. Pierwsze wyniki postępowań kwalifikacyjnych będą ogłaszane od 15 lipca.

Popularność kierunków na Uniwersytecie Śląskim

W systemie IRK wpisało się do tej pory 13 601 kandydatów, którzy dokonali łącznie 18 313 rejestracji. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się:

  • psychologia 1715 zarejestrowanych osób,
  • prawo 1278 osób,
  • informatyka 545 osób.

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce na Uniwersytecie Śląskim było na kierunkach:

  1. realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia: 19
  2. psychologia: 14,3
  3. reżyseria: 12,4
  4. filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim: 10,3
  5. filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja: 9,8
  6. zarządzanie zasobami ludzkimi: 8,6
  7. filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim: 8,06

Jak zwykle, największą popularnością cieszą się najbardziej elitarne studia, na Szkole Filmowej imienia Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia oraz reżyseria), ale tradycyjnie sporo maturzystów wybrało też psychologię i filologię angielską. Co ciekawe, wśród TOP 7 nie ma prawa, które do tej pory było oblegane.

Wyniki rekrutacji na Uniwersytecie Śląskim

Kandydaci będą otrzymywali wyniki rekrutacji na swoje konta w systemie IRK od 15 lipca, jak również na opublikowanych na stronie internetowej listach rankingowych. Dokładne dni i godziny publikacji list ujęte są w harmonogramie przy każdym kierunku w katalogu IRK. Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych, listy widoczne będą tylko dla zarejestrowanych w systemie IRK kandydatów.

Te kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon