Topowe marki aut na Śląsku. Najnowszy raport Yanosik

Specjaliści z portalu Autoplac.pl oraz aplikacji Yanosik przygotowali raport o topowych markach samochodów w województwach. Jaka marka króluje na w woj. śląskim? Sprawdźcie!

Ranking

Raport o topowych markach samochodów w Polsce Yanosik 2021

Specjaliści z portalu Autoplac.pl i aplikacji Yanosik opublikowali raport o topowych markach samochodów w Polsce. Jak się okazuje, bezapelacyjnie w naszym kraju wygrywa Toyota. To właśnie tę markę Polacy kupują i sprzedają najczęściej.

- Aktualne dane płynące z naszego systemu nie pozostawiają złudzeń. Zdecydowanie najwięcej publikowanych ogłoszeń o sprzedaży, dotyczy aut Toyoty. Samochody tej marki wygrywają obecnie pod tym względem w aż siedmiu województwach: mazowieckim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, podlaskim, podkarpackim oraz warmińsko-mazurskim - wylicza Damian Schwanke, Yanosik Autoplac, który umożliwia publikowanie całkowicie darmowych ogłoszeń zarówno dla osób prywatnych, jak i komisów.

Tylko w kwietniu Polacy najczęściej rejestrowali:

  • Toyotę Corollę (8 835 sztuk),
  • Toyotę Yaris (6 808 szt.)
  • Skodę Octavię (5 969 szt.).
- Można wyszczególnić kilka powodów, dlaczego Toyota jest tak popularna w naszym kraju. Oprócz szerokiego wyboru modeli, duże znaczenie ma też to, że samochody tej marki tracą praktycznie najmniej na wartości. Według szacunków serwisu „Wybór Kierowców”, auta Toyoty w ciągu trzech lat od momentu wyjazdu z salonu tracą 44 proc. wartości. Dla porównania, Mercedes, BMW czy Audi tracą na cenie około 52 proc. - mówi Damian Schwanke, Yanosik Autoplac.

Zamiłowanie do Toyoty widoczne jest też w danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Według najnowszych raportów, od początku 2021 r. zarejestrowano w naszym kraju dokładnie 27 447 nowych samochodów osobowych spod znaku Toyoty. To o 7,5 tys. egzemplarzy więcej niż w przypadku Skody i aż o 13,7 tys. więcej niż w przypadku Volkswagena

Najpopularniejsze marki samochodów w województwie śląskim

Które marki królują na śląskich drogach? Według zestawienia yansik.pl, w naszym regionie najwięcej jeździ mercedesów, BMW oraz volkswagenów. Co ciekawe, jesteśmy jedynym województwem, w którym Mercedes plasuje się na pierwszym miejscu.

Najpopularniejsze marki w województwach
www.yanosik.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon