Tour De Pologne znów w Katowicach. Kolarze przejadą m.in. przez Nikiszowiec i Dolinę Trzech Stawów

Kolarze w ramach największego wyścigu w Polsce - Tour de Pologne - po raz 13. pojawią się w Katowicach. Przejadą m.in. przez Dolinę Trzech Stawów i Nikiszowiec. - Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagającą trasę - zapowiada Czesław Lang.

W czwartek, 3 sierpnia, w Katowicach odbędzie się 6. etap tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze 13. raz pojawią się w stolicy województwa śląskiego w ramach największego wyścigu w Polsce.

- Tour de Pologne wraca do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszym mieście. Największa kolarska impreza w Polsce zawita do Katowic już po raz trzynasty. Z jednej strony mieszkańcy Katowic mają możliwość zobaczenia w akcji najlepszych kolarzy z całego świata, a z drugiej strony mamy doskonałą okazję, by pokazać Katowice poza granicami kraju, bo transmisje zawodów kolarskich są chętnie oglądane na całym globie. W tym roku, na ulicach naszego miasta, ponownie czeka nas kolarska rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowicki etap wystartuje z ul. Olimpijskiej obok NOSPR-u. Zawodnicy pojadą w kierunku Zawodzia i Janowa, a następnie przez Nikiszowiec i Dolinę Trzech Stawów. dalej ul. Francuską i Konstantego Damrota do centrum miasta. Meta znajdzie się przy Al. Wojciecha Korfantego na wysokości Spodka. To ponad 16 kilometrów.

Organizacja Tour de Pologne wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Szczegóły zostaną opublikowane w lipcu.

Tour de Pologne. "Przygotowaliśmy piękną, wymagającą trasę"

W ramach 80. Tour de Pologne przygotowano etapy dla sprinterów, trzy etapy górskie, a także czasówkę (29 lipca - 4 sierpnia). Poszczególne etapy to:

  1. Poznań,
  2. Leszczno - Karpacz,
  3. Wałbrzych - Duszniki-Zdrój,
  4. Strzelin - Opole,
  5. Pszczyna - Bielsko-Biała,
  6. Katowice,
  7. Zabrze - Kraków.

- Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagającą trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji - zapowiada Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon