Wypadek mierzecice3

Wypadek na S1 w Mierzęcicach koło Pyrzowic. Małe dziecko i matka zginęli w wypadku auta z przyczepą kampingową i tirów

W piątek 16 kwietnia 2021 r., wcześnie rano na jednojezdniowym odcinku drogi ekspresowej S1 między węzłami Lotnisko i Mierzęcice zderzyło się 5 pojazdów (jeden z nich ciągnął przyczepę kampingową), w tym 2 tiry. Poszkodowanych zostało 6 osób. Niestety, w wypadku zginęło roczne dziecko i jego matka...

Śląska drogówka przekazała informację, że przyczyną wypadku, do którego doszło przed godziną 7:00, było najprawdopodobniej zjechanie na przeciwległy pas ruchu przez kierowcę busa i czołowe zderzenie z innym pojazdem. W uszkodzone samochody uderzyły jeszcze trzy kolejne.

- W wypadku brało udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki z naczepami, dwa samochody osobowe i jeden samochód dostawczy; jeden z samochodów ciągnął przyczepę kempingową - mówi kpt. Krystian Biesiadecki, rzecznik prasowy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

Wypadek na S1 w Mierzęcicach niedaleko lotniska Katowice Pyrzowice. Zginęły dwie osoby

Strażak przekazał, że wskutek wypadku zginęło dziecko w wieku około roku. Poszkodowanych było też sześć osób, wśród nich rodzice dziecka. Matka była po wypadku reanimowana, jednak działanie to okazało się bezskuteczne. Po znacznie ponadgodzinnej reanimacji odstąpiono od niej.

Wcześniej śląska drogówka przekazała PAP, że przyczyną wypadku, do którego doszło w piątek przed godz. 7., było najprawdopodobniej zjechanie na przeciwległy pas ruchu przez kierowcę busa i czołowe zderzenie z innym pojazdem. W uszkodzone samochody uderzyły jeszcze trzy kolejne.

Wśród 6 osób poszkodowanych jest chłopczyk. Trafił on do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Szpital informuje: Jest w stanie dobrym, znajduje się pod opieką naszych psychologów.

Objazdy drogi S1. Najlepiej kierować się na DK 78

Droga S1 po wypadku między węzłami Lotnisko i Mierzęcice została zablokowana. Drogówka sugeruje, aby kierowcy podróżujący w piątek rano pomiędzy A1 a drogą nr 91 (starą "jedynką") wybierali przejazd między Pyrzowicami a Siewierzem drogą krajową nr 78.

S1 w okolicach lotniska jest nazywana "drogą śmierci"

Obecnie wzdłuż zablokowanego odcinka S1 trwa od 2019 r. budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej. Pierwsza jezdnia tego liczącego ok. 9,7 km odcinka została otwarta jesienią 2006 r. Ruch odbywa się tam w obu kierunkach; co pewien czas dochodzi do poważnych wypadków. Z tego powodu ten fragment S1 jest nazywany "drogą śmierci"

Fot. Policja Śląska

Wypadek mierzecice3

czytaj dyskusję

Polecamy: