Tragiczny weekend na drogach w woj. śląskim. Trzy nowe punkty na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym

W miniony weekend (6-8 sierpnia 2021) na drogach woj. śląskiego doszło do trzech tragicznych wypadków. Tym samym na policyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zaznaczono aż 3 nowe punkty.

Tylko od minionego piątku (6 sierpnia) na drogach w woj. śląskim doszło do kilku tragicznych wypadków. Niestety na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zaznaczono aż 3 nowe punkty w województwie śląskim.

Trzy śmiertelne wypadki

Pierwszy tragiczny wypadek miał miejsce w piątek 6 sierpnia 2021 r. w miejscowości Ogrodzieniec na ul. Olkuskiej. 44-letni mężczyzna kierując samochodem marki Nissan z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Bytomiu na ul. Miechowickiej, gdzie kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi przewrócił się i uderzył ciałem w skręcający z przeciwnego pasa ruchu pojazd marki Honda. Motocyklista pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Trzecie zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bełk na ul. Wolności, gdzie rowerzysta poniósł śmierć na miejscu w wyniku zderzenia z samochodem osobowym.

Na policyjnej Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021 pojawiły się aż 3 nowe punkty...

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność na drodze!

Policja śląska przypomina, że najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego, wykazywali się rozsądkiem na drodze i szacunkiem do innych uczestników ruchu. Ostatnie dni pokazują, że nie zawsze trzymamy się tych zasad. Zmienna aura najwyraźniej nie sprzyja kierowcom. Na drogach, zwłaszcza po opadach deszczu, jest bardzo ślisko. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Niestety często zapominamy o dostosowaniu prędkości nie tylko do znaków, ale także do warunków panujących na jezdni.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Wypadek ul Obroki Katowice

Zasłabnięcie kierowcy autobusu na ul. Obroki w Katowicach

Narkotyki ujawnione przez policję w Katowicach

Na widok policji rzucił się do ucieczki. Miał narkotyki

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Więzienie (zdjęcie ilustracyjne)

Spał w aucie, a powinien w... celi. Kobieta go wsypała

Mężczyzna podejrzany o kradzież hulajnogi, Katowice

Ukradł hulajnogę elektryczną na stacji benzynowej

Plac zabaw przy SP nr 47 w Dąbrówce Małej

Sebastian zginął przez pomyłkę