Tragiczny wypadek w Katowicach. Dwóch Ukraińców zginęło na al. Roździeńskiego

Dzisiaj, 7 października 2021 r., około godz. 6 rano przed tunelem w Katowicach, od strony Sosnowca, wydarzył się śmiertelny wypadek.

Jak wynika ze wstępnych informacji, około godz. 6 w Katowicach, na zjeździe z DK86 na DK 79, przed stacją Orlen i przed katowickim tunelem w stronę Chorzowa, na al. Roździeńskiego wydarzył się wypadek.

Śmiertelny wypadek w Katowicach

Auto wypadło z drogi i dachowało. Niestety, wypadek okazał się śmiertelny. Zginęło w nim dwóch młodych mężczyzn jadących autem.

- Auto marki opel, w którym podróżowało dwóch mężczyzn, 21-letni i 22-letni obywatele Ukrainy, dachowało, a następnie uderzyło w drzewo. Zginęli na miejscu. Obecnie trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W akcji brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej I Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.. Ze zgłoszenia, jakie otrzymali strażacy, wynikało, że auto dachowało, a w środku znajdują się osoby poszkodowane.

"Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że w samochodzie osobowym przebywają uwięzione dwie nieprzytomne osoby. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do wykonania dostępu do osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych. Niestety po ewakuacji poszkodowanych na zewnątrz samochodu osobowego, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn" - relacjonują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej I z Katowic.

W działaniach brały udział zastępy z JRG I Katowice, JRG II oraz JRG III.

W Katowicach tworzą się ogromne korki

W Katowicach i Sosnowcu, na DK 86, tworzą się ogromne korki. Internauci alarmują, że z Będzina jedzie się do Katowic aż godzinę.

Na miejscu czynnościami kierują policjanci. - Prosimy o stosowanie się do ich poleceń i, w miarę możliwości, unikanie tego fragmentu drogi - prosi policja katowicka.

Policja kieruje objazdem na drogę na Tychy, później na A4 w stronę Wrocławia. Jednak to powoduje, że zjazd z A4 na ul. Mikołowską w Katowicach jest zapchany samochodami, a sama Mikołowska - zatłoczona, tam również tworzą się duże korki.

Zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy dzięki uprzejmości ganobis.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?