Trwa Jarmark na Nikiszu 2022. Magiczna atmosfera zabytkowego osiedla przyciąga! Zobaczcie zdjęcia

Spadł śnieg, więc Jarmark na Nikiszu będzie jeszcze bardziej klimatyczny. Przed nami dwa dni Jarmarku, sobota i niedziela 10 i 11 grudnia. Zobaczcie, jak na Jarmarku było wczoraj, w piątek 9 grudnia pierwszego dnia. Zdjęcia: Krysia Staniek.

15. edycja Jamarku na Nikiszu potrwa jeszcze przez dwa dni, w sobotę 10 grudnia i niedzielę 11 grudnia. Jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do 20.00.

Jarmark na magicznym katowickim osiedlu

Jak co roku, Jarmark to niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć wysokiej klasy rękodzieło oraz jakościowe produkty – z różnych regionów Polski. Nie zabraknie także lokalnych wystawców, którzy sprzedawać będą śląskie pamiątki i artystyczne wytwory.

Jarmarkowy asortyment to też wystawcy z branży spożywczej. I w tym roku jest specjalna strefa gastro, w której można przekąsić coś tradycyjnego z regionalnych kuchni lub udać się w kulinarną podróż śladem… foodtrucków. Swoją specjalną ofertę przygotowwły również lokalne gastronomie - Śląska Prohibicja, Cafe Byfyj i Maola.

Na Jarmarku znajdziemy stoiska z żywnością z różnych części Polski – m.in. z Podlasia i Mazur. Będzie okazja by spróbować wypieków, wędzonych ryb, wyrobów wędliniarskich oraz naturalnych produktów – m.in. miodów, syropów, nalewek i przypraw. Jak na prawdziwy bożonarodzeniowy jarmark przystało, nie zabraknie pierników oraz… grzańca. W centralnej części rynku usytuowano winiarnię, serwującą grzane wino, także bezalkoholowe.

Scena muzyczna w sobotę i niedzielę

Jarmarkowy klimat w sobotę i w niedzielę dopełniać będzie scena muzyczna, zlokalizowana w tym roku na Skwerze Zillmannów. Jak zwykle repertuar został dobrany tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będzie można usłyszeć zarówno tradycyjną muzykę, nawiązującą do grudniowego kalendarza – Barbórki, adwentu i Bożego Narodzenia, jak i bardziej progresywne dźwięki dj setów. A na sam koniec wydarzenia przygotowano akcent ukraiński – występ artysty z Kijowa.

Program:

Sobota 10 grudnia:
14.00: Fiki Miki do muzyki Muzyczny program dla dzieci, autorstwa Dorota Banaś

15.00: Chór Jubilate Deo Występ ekumenicznego chóru z repertuarem kolęd polskich i zagranicznych

16.00: dj sety Sergiusz Rudnik Koncert muzyki granej z winyli w wykonaniu nikiszowieckiego artysty

19.00: Ślōnsko Bajarka Niezwykła muzyczna podróż po grudniowych tradycjach Górnego Ślōnska

Niedziela 11 grudnia:
14.00: Orkiestra Wieczorek

15.00: Katovoda Koncert śpiewu białego i folkowego

16.00: Chór Mieszany Ogniwo Koncert kolęd polskich i zagranicznych śpiewanych a capella

17.00: Zespół NIE Rozgrzewający koncert gryfnych frelek z Nikiszowca

18.15: Koncert Światła (kościół św. Anny w Nikiszowcu)

19.15: Postman Koncert ukraińskiego muzyka, multiinstrumentalisty i songwritera

Bezpłatne autobusy na Jarmark na Nikiszu

I w tym roku organizatorzy zachęcają do skorzystania ze specjalnych bezpłatnych linii autobusowych. Pamiętajmy, że wjazd na teren osiedla jest możliwy tylko dla jego mieszkańców, posiadających specjalną "wjazdówkę".

Jedna z nich kursuje wahadłowo z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego parkingu) do przystanku Janów - Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia.

Druga, krótsza, linia łączy 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym z parkingiem przy rondzie na ul. Gospodarczej, usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca.

Ci, którzy przyjadą samochodem, będą mogą skorzystać z płatnych (widzieliśmy przy jednym parkingu opłatę 15 zł) parkingów przy ul. Szopienickiej. Największy z nich jest zlokalizowany niedaleko Szybu Pułaski (w bliskim sąsiedztwie Skweru Rybka).

Podczas Jarmarku działać będzie mobilna służba informacyjna, tworzona przez wolontariuszy.

Jarmark, Katowice

Może Cię zainteresować:

Magicznie jak w Katowicach. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku robi wrażenie, szczególnie z lotu ptaka

Autor: Katarzyna Pachelska

08/12/2022

Max Premium Burgers Jastrzębie Zdrój

Może Cię zainteresować:

MAX Premium Burgers ogłasza datę otwarcia pierwszej restauracji w Katowicach. To szwedzki format fast-foodowy

Autor: Katarzyna Pachelska

07/12/2022

Osiedle Nikiszowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

Osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Tutaj rządzi geometria. Widać to zwłaszcza z góry. Zobaczcie świetne zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

14/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon